Вчені виявили велетенську діру в іоносфері Землі

Вчені виявили велетенську діру в іоносфері Землі

Укрінформ
Вчені з Массачусетського технологічного інституту виявили в іоносфері Землі велетенську діру, яка була викликана недавнім раптовим потеплінням стратосфери.

Про це пише dt.ua.

Раптовим стратосферним потеплінням називають значне підвищення температури в стратосфері над полярними і приполярными областями Землі.

Відзначається, що під час подібних явищ температура стратосфери значно підвищується за п’ять днів. Причиною потепління є атмосферні гравітаційні хвилі – специфічна форма коливального руху, що виникає в повітряній оболонці. Ці хвилі виникають в тропосфері, найнижчому шарі атмосфери, однак при огибании гір і височин вони можуть підніматися вище. При стратосферному потепління відбувається руйнування циркумполярного вихору – гігантської системи циркуляції теплого і холодного повітря, зазначає Phys.org.

Читайте також: Ілон Маск проконсультувався: на Марс летимо в 2030-х

Раніше дослідники припускали, що зміни в іоносфері відбуваються тільки вдень. Разом з тим, у 2013 році вченим вдалося зафіксувати раптове стратосферне потепління, яке вплинуло на нічну іоносферу. Проведені дослідження допомогли встановити, що щільність вільних електронів в області значно зменшилася. В результаті утворилася іоносферна діра, що простягається від 55 градусів південної широти до 45 градусів північної широти.

Фото: twitter.com/Scott Kelly

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-