Вчені навчили штучний інтелект діагностувати інфаркт міокарда

Вчені навчили штучний інтелект діагностувати інфаркт міокарда

991
Ukrinform
Вчені з Інституту Генріха Герца при товаристві Фраунгофера та Університетського госпіталю Шлезвіг-Гольштейн створили штучний інтелект, який здатен визначати інфаркт міокарда за ЕКГ пацієнта.

За словами розробників, система працює з тією ж точністю, що і досвідчені кардіологи, повідомляє "Дзеркало тижня".

Для роботи дослідники взяли 148 електрокардіограм пацієнтів з інфарктом міокарда і 80 електрокардіограм здорових людей. 90% записів було використано для навчання, а решта 10% — для перевірки результату. При цьому вся інформація була розбита на "вікна": система аналізувала не повну ЕКГ, а поділену на фрагменти, в яких було відображено, як мінімум, три удари серця.

Читайте також: Супрун розповіла, як подолати відчуття тривоги

Тестування системи показало, що її точність наближається до точності реальних лікарів. Чутливість алгоритму становить 93,3%, а специфічність — 89,7%. Крім того, нейромережа виявилася схильною при постановці діагнозу спиратися на дані тих же ділянок, що і кардіологи. Дослідники відзначають, що у майбутньому подібний алгоритм, ймовірно, можна буде застосовувати у лікарнях.

Варто відзначити, що для клінічних випробувань у програми поки невеликий розмір навчальної вибірки і бази даних для перевірки системи. Щоб збільшити їх обсяг, потрібно більше кардіограм з мітками — а їхнє створення вимагає великої кількості часу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-