У Чорнобильській зоні випробували установку для очищення води від радіації

У Чорнобильській зоні випробували установку для очищення води від радіації

Фото
Укрінформ
Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами української Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ) випробували мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення на озері Азбучин.

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження на своїй сторінці у Facebook.

"Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ), яка входить до складу ДСП «Екоцентр», провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об'єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження", - йдеться в повідомленні.

За словами начальника ЦАЛ Юлії Балашевської, технологія, яку використовує Partner Systems в установці, є поєднанням класичних методів водопідготовки та очищення стічних вод – коагуляції, механічної фільтрації, іонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження, тому розробку навряд чи можна назвати новітньою.

Читайте також: У курортному Скадовську залили нечистотами майже гектар землі

"Проте досить вражає оформлення установки, її ергономічність та зручність при простоті використання та чималій потужності", – зазначила український фахівець.

Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату.

"Фахівці сподіваються, що випробування матимуть позитивний результат та дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення", - зазначили в держагентстві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-