Учені виявили сліди бактерій в арктичному та антарктичному снігу

Учені виявили сліди бактерій в арктичному та антарктичному снігу

Укрінформ
Учені уперше виявили сліди життєдіяльності бактерій в арктичному і антарктичному льоду і снігу.

Про відкриття і його значення вони розповіли в журналі Journal of The Royal Society Interface.

Раніше вже було встановлено, що бактерії здатні існувати при дуже низьких температурах. Тепер же, вивчивши проби арктичного і антарктичного льоду і снігу, дослідники виявили в них присутність йодметану - газу, що виробляється морськими бактеріями.

Читайте також: В Арктиці заборонили комерційний вилов риби

При дослідженні рівнів діоксиду вуглецю (одного з парникових газів) в різні періоди часу зазвичай використовуються фрагменти льоду, що утворився в період, який вивчався. Проте якщо в процесі утворення льоду в ньому тривала життєдіяльність бактерій, це повинно було спотворити результати, пояснюють учені. З поправкою на активність бактерій, рівень діоксиду вуглецю в атмосфері раніше міг бути нижчий, ніж передбачалося. А це означає, що діяльність людини сприяє підвищенню рівня CO2 ще сильніше, ніж вважалося раніше.

Читайте також: У США будуть винищувати комарів за допомогою бактерій

Проте незважаючи на невтішні висновки, відкриття говорить ще і про те, що бактерії здатні існувати в умовах, які раніше вважалися для них непридатними. Це означає, що слід переглянути свої погляди на те, на яких планетах могло зародитися життя, вважають дослідники.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-