На Церері знайшли докази існування стародавнього океану

На Церері знайшли докази існування стародавнього океану

1254
Ukrinform
Вчені місії Dawn заявили про те, що їм вдалося виявити докази існування давнього глобального океану на карликовій планеті Церері.

Про це повідомляє dt.ua із посиланням на NASA.

Дослідники виявили, що лід на Церері складається з солей і гідратованих матеріалів, які є наслідком минулої і, можливо, недавній геологічної активності. Крім того, дослідники виявили другий, більш м'який, шар льоду під верхнім, більш міцним, що може свідчити про наявність залишків рідини на Церері.

"Чим більше ми дізнаємося про Цереру, тим більше ми розуміємо те, що вона є дуже складним світом, який в минулому міг мати океан з рідкої води на поверхні, залишки якого могли зберегтися в надрах карликової планети", - заявила Джулія Кастілло-Роджес, науковий керівник місії Dawn.

Читайте також: Вчені NASA пояснили "непостійність" атмосфери на Церері

Раніше NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, що розкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".

Фото: eso.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>