В Україні випробували нові автоматичні карабіни за стандартами НАТО

В Україні випробували нові автоматичні карабіни за стандартами НАТО

Фото
Укрінформ
"Укроборонпром" показав першу партію автоматичних карабінів M4-WAC-47, який є результатом спільного міжнародного проекту в межах реалізації одного з етапів подальшої інтеграції оборонного-комплексу України у системи НАТО.

Зброя виготовили спеціально для потреб української армії, повідомили в прес-службі "Укроборонпрому".

"Зараз українські бійці беруть участь у спільних з НАТО навчаннях, існує спільна з Литвою та Польщею бригада, запропоновано створення аналогічного підрозділу з іншими країнами НАТО – Румунією та Болгарією. Україна на постійній основі проводить спільні миротворчі операції. Саме тому, використання єдиного калібру у стрілецькому озброєнні є критично важливим питанням", - йдеться у повідомленні.   

Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї.

Перша партія M4 – WAC-47, яка створена ДП "Укроборонсервіс" сумісно з американською компанією Aeroscraft, будуть надані представникам Збройних Сил України, Національної Гвардії та інших силових структур, для проведення всебічних випробувань. Така процедура є обов‘язковою умовою для прийняття на озброєння будь-якого зразка озброєння.

Демонстрація автоматичних карабінів M4 - WAC-47 / Фото: Худякова Олена. Укрінформ

У випадку прийняття автоматичних карабінів M4 – WAC-47 на озброєння, серійне виробництво нової натівської зброї буде розгорнуто на базі ДП "Укроборонсервіс". Важливим аспектом у виробництві є те, що її виробляють в Україні на основі ліцензії від уряду США.

В "Укроборонпромі" зазначають, що саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики.

Читайте також: Під стандарти НАТО: Україна і Польща представили спільний модернізований танк

"Автоматичний карабін M4 – WAC-47 дає можливість перейти українській армії та оборонній промисловості на стандарти НАТО власними силами. Завдяки зброї, яка буде виготовлятись на українських підприємствах, будуть не тільки створені нові робочі місця та збільшені податки, але і підвищиться технологічність виробництва. Ця зброя, як і інші спільні проекти з країнами-членами НАТО, є залізним доказом того, що Україна та Альянс прискорюють інтеграційні процеси", – заявив генеральний директор концерну Роман Романов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-