Кіберполіція повідомила про загрозу від оновлення популярної програми

Кіберполіція повідомила про загрозу від оновлення популярної програми

1465
Укрінформ
Стало відомо про зараження одного з оновлень популярної програми "CCleaner", яку створено для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування своїх систем.

Про це повідомляє прес-служба департаменту кіберполіції.

"Кіберполіція вживає заходів для недопущення інфікування вірусом комп’ютерів українських користувачів. Версія програми "CCleaner" зі шкідливим завантаженням (5.33), була випущена у період з 15 серпня до 12 вересня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Експерти сказали, чому потрібно вимикати Bluetooth

Версія підписана, використовуючи дійсний цифровий сертифікат, який був випущений компанією-розробником "Symantec Piriform Ltd", тож користувачі під час завантаження оновлень були впевненні у надійності джерела.

"Наразі немає остаточної інформації щодо того, чи атакували зловмисники компанію розробника зовні, або ж серед них був інсайдер. Також, варто відзначити, що виявлення цієї загрози антивірусними продуктами залишається дуже низьким", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Symantec: Російські хакери проникли у енергетичні компанії США та Європи

Також повідомляється, що Україну зазначена атака оминула. У той же час, зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

"Для недопущення розповсюдження вірусу та усунення усіх технічних проблем, кіберполіція у приватному порядку надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютера", - розповіли правоохоронці.

Читайте також: У Бельгії занепокоєні кібербезпекою на чемпіонаті світу з футболу в РФ

Наразі фахівці з кіберполіції тимчасово не рекомендують використовувати програмне забезпечення "CCleaner" українським користувачам, а радять шукати аналогічні продукти.

Крім того, спеціалісти радять переконатися, що встановлене на комп'ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-