Канада готується захищати свої супутники

Канада готується захищати свої супутники

Укрінформ
Міністерство оборони Канади шукає способи захисту своїх супутників від збиття або вимкнення сторонніми силами.

Про це CBC News розповів речник Військово-морських сил Канади Тревор Рейд.

"Серед іншого, ми вивчаємо включення до технічних вимог майбутніх супутників здатність проводити "захисні контрзаходи", - сказав Рейд.

Він пояснив, що йдеться про такі технології, як попереджувальні сигнали, системи контролю затвору, створення радіоперешкод та інші.

Наразі використання космосу у військових цілях заборонено Договором про космос. Утім, укладена 50 років назад угода не враховує багатьох сучасних технічних нюансів. За словами Рейда, брак міжнародних норм може мати жахливі наслідки і зумовити "потенційно неправильне сприйняття певних дій, стратегічну нестабільність й незумисну ескалацію конфлікту".

Читайте також: NASA відправить повідомлення зонду, який вилетів за межі Сонячної системи

З огляду на це Канада докладає зусиль до розробки міжнародних правил, що визначатимуть військові аспекти використання відкритого космосу. "Цей проект має на меті розробку прийнятного переліку принципів, що чітко визначать фундаментальні правила та обмеження міжнародного законодавства стосовно військових операцій до, в та з відкритого космосу", - зазначив речник ВМС Канади.

Як відомо, у 2007 році Китай вперше у світі збив власний супутник запущеною із Землі ракетою. Цей випадок викликав жваву дискусію стосовно принципів використання космічного простору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-