Розробники розкрили характеристики української термобаричної зброї

Розробники розкрили характеристики української термобаричної зброї

Фото
Укрінформ
Підприємства ДК “Укроборонпром” розробили нову термобаричну зброю: піхотний вогнемет РПВ-16 від НДІ “Хімічних продуктів” та гранати РГТ-27С, РГТ-27С2 від ДП “МФ “Артем”.

Про це повідомляє прес-служба "Укроборонпрому".

"У світі лише одиниці країн мають технологію створення термобаричних боєприпасів. Це перші розробки зброї такого типу в Україні", - зазначив заступник генерального директора ДК з авіабудування та виробництва Володимир Коробов.

Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху високотемпературного імпульсу, який супроводжується різким перепадом тиску. Вона також називається боєприпасами об‘ємного вибуху.  

Одним із зразків термобаричної зброї є РПВ-16 – реактивний піхотний гранатомет, який оснащений реактивною гранатою із спеціальною термобаричною сумішшю. Це переносна зброя, яка здатна знищувати противника навіть за потужними укриттями. За своєю фугасною дією граната РПВ-16, калібром 93 мм, еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру.

На полігоні також були продемонстровані гранати РГТ-27С та РГТ-27С2. Ці гранати, масою не більше 600 грамів, створюють на дві секунди вогняну хмару об‘ємом не меншим за 13 м³, у який температура сягає 2500 градусів. Така температура дозволяє знищувати не тільки живу силу противника, але і виводити з ладу легкоброньовану техніку.

Читайте також: На Гончарівському полігоні випробували термобаричні гранати та реактивний вогнемет

Нагадаємо, що ДК “Укроборонпром” провів випробування бойового модулю з новим типом озброєння для вітчизняної бронетехніки для запуску ракет РС-80 від ДАХК “Артем”, що входить до складу концерну. Для тестування нового бойового модулю був задіяний “Фантом-2”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-