На 3D-принтері створили м'яке штучне серце

На 3D-принтері створили м'яке штучне серце

Відео
Укрінформ
Швейцарські вчені з вищої технічної школи Цюріха створили за допомогою 3D-принтера перше в світі штучне м'яке серце.

Деталі дослідження представлені в журналі Artificial Organs, повідомляє Naked-science.

"Автори виготовили його методом лиття по виплавлюваних моделях (lost-wax casting): надрукували прес-форму, в яку потім помістили рідкий силікон. Обсяг прототипу склав 679 кубічних сантиметрів, маса - 390 грамів (середні значення - 253 і 332 грама у жінок та чоловіків відповідно). Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому: він складається з лівої і правої камер з клапанами, від яких відходять трубки, що грають роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен. Перекачування рідини і скорочення забезпечуються повітряними насосами", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: У США пройшли випробування надрукованого на 3D-принтері ракетного двигуна

У рамках випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів на хвилину імплантат пропускав рідину (її в'язкість наближалася до показника крові) зі швидкістю 2,2 літра в хвилину (приблизно вдвічі менше потрібного).

Середній пульсовий тиск в аорті — різниця між систолічним, «виштовхуючим», і діастолічним — при цьому досягала 48 міліметрів ртутного стовпчика, що узгоджується з цільовим значенням (30-50 міліметрів ртутного стовчика). Таким чином, прототип повністю відтворював роботу справжнього серця.

Як зазначається, що через використовувані матеріали серце виявилося недовговічним: в умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень, а це - менше години в нормі. Тим не менш, за словами авторів, експеримент вказує на перспективність технології. Найближчим часом вони продовжать вдосконалення методу для продовження терміну служби пристрою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-