Оператори блокуватимуть не окремі сайти, а цілі системи - глава Інтернет-асоціації

Оператори блокуватимуть не окремі сайти, а цілі системи - глава Інтернет-асоціації

2278
Ukrinform
Блокування "ВКонтакте" та "Однокласників" може призвести до обмеження доступу і до інших інтернет-ресурсів.

Про це в ефірі "112 каналу" заявив голова правління Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Заблокувати сайти можливо, але, скоріше за все, ми будемо блокувати не сайти окремі, а всю автономну систему, на якій знаходяться ці сайти та інші платформи, які не перелічені в санкціях. Тобто, користувач українського сегменту Інтернету в кінцевому випадку буде позбавлений не тільки доступу до тієї ж "ВКонтакте", а й до інших платформ, що знаходилися на цих системах", - сказав Федієнко.

Голова правління Інтернет-асоціації України зазначив, що на визначення того, які саме ресурси перестануть бути доступними для українських користувачів, потрібен час.

Також певний проміжок часу потрібен операторам на налаштування відповідного обладнання та програмного забезпечення, щоб забезпечити блокування тих інтернет-ресурсів, які підпадають під санкції.

"Для цього потрібен час, щоб оператори та провайдери змогли переобладнати свої мережі, додатково встановити обладнання і програмне забезпечення, які будуть фільтрувати саме ті ресурси, на які є рішення, в даному випадку рішення Президента", - сказав Федієнко. 

За його словами, для повного блокування російських сайтів знадобиться два і більше років та сума близько 1 млрд доларів.

"Якщо ми кажемо про подальші дії, для цього потрібно рік-два і більше, і в рамках усієї держави - мільярд доларів", - сказав Федієнко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-