Радбез: держустанови терміново переведуть на українське ПЗ

Радбез: держустанови терміново переведуть на українське ПЗ

Укрінформ
Заборона на використання російського програмного забезпечення, компанії-виробники якого підпадають під санкційний список, торкнеться і державних та бюджетних установ.

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли ми говоримо про державні установи, про бюджетні установи, то тут не буде факультативу -  терміново, в обов’язковому порядку вони будуть переводитися на програмний продукт національного виробника", - сказав він.

Турчинов запевнив, що є дуже якісний продукт, який виробляють українські програмісти, а також європейське програмне забезпечення (ПЗ), у тому числі й для бухгалтерів.

Водночас секретар РНБО зазначив, що рішення про застосування санкцій до деяких російських компаній-виробників ПЗ було прийнято на основі даних СБУ.

"Щодо програмного продукту, який реалізується в Україні - також прийнято рішення щодо санкцій проти підприємств-юридичних осіб, які його розповсюджують. Реально СБУ дослідила, що деякі з них використовуються для нелегального збору інформації, тобто, фактично, це - кібершпигунство. З іншого боку, використовується цей контент для розповсюдження небезпечних вірусів, і потім у відповідний час починаються за їх допомогою потужні кібернетичні атаки", - підкреслив Турчинов.

Як повідомляв Укрінформ, відповідно до рішення РНБО України, проти російського виробника програмного забезпечення для бухгалтерського обліку ТОВ "1С" (Москва) були введені обмежувальні санкції, також під санкції потрапила і компанія-постачальник програмного продукту "1С:Підприємство" в Україні "Єврософтпром".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-