Створили

Створили "штучне сонце" потужністю у 10 тисяч разів більше природного світла

Укрінформ
Німецькі вчені створили «найбільше у світі штучне сонце» — джерело інтенсивного світла, за допомогою якого планується виробляти екологічно чисте паливо.

Про це повідомляє Вікна Одеса з посиланням на The Guardian.

Експеримент з «прожекторами» проводиться в Німецькому аерокосмічному центрі в 50 кілометрах від Кельна.

Там вчені розмістили установку, що складається з 149 прожекторів, що здатна генерувати світло, чия інтенсивність у 10 тисяч разів більше природного освітлення. Якщо направити всі лампи в одну точку, температура там сягне 3,5 тисячі градусів Цельсія.

«Якби ви увійшли в кімнату, коли лампа включена, ви б згоріли», — коментує один з директорів центру Бернар Хоффшмидт (Bernard Hoffschmidt)

Основна мета експерименту — розробити оптимальний спосіб отримання великих обсягів сонячної енергії, достатніх для отримання водневого палива.

За допомогою ламп вчені хочуть виділяти водень з водяної пари, який згодом може бути використаний в якості палива для літаків і автомобілів. Як пояснюють автори проекту, в даний момент людство шукає альтернативні види палива, які не будуть виділяти вуглекислий газ і забруднювати повітря. Водень є одним з можливих варіантів такого палива. Однак для того щоб забезпечити ним все людство, необхідно переробляти мільярди тонн води, що вимагатиме величезних енерговитрат.

Для отримання такої енергії в майбутньому будуть застосовуватись «штучні сонця», вважають вчені. Ці агрегати за чотири години роботи витрачають стільки ж електрики, скільки чотири середньостатистичних людини на рік. Однак на їх основі німецькі дослідники розраховують створити таку схему, яка для виробництва водню дозволить використовувати сонячне світло.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-