Парк вітроенергетики у зоні ЧАЕС: з'явилися потенційні інвестори

Парк вітроенергетики у зоні ЧАЕС: з'явилися потенційні інвестори

Укрінформ
До заявників на отримання земельних ділянок для встановлення об'єктів альтернативної енергетики у зоні відчуження долучилися зацікавлені компанії-інвестори з реалізації проектів вітроенергетики.

Про це розповів голова Держагентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук під час конференції Solar Energy Ukraine, що проходила у рамках Тижня альтернативної енергетики, повідомляє прес-служба агентства.

"До заявників на отримання земельних ділянок для встановлення об'єктів альтернативної енергетики долучилися зацікавлені компанії-інвестори з реалізації проектів вітроенергетики у зоні відчуження", - повідомив Петрук.

Територія зони відчуження розташована на тій самій широті, що й Німеччина та Франція, які вже понад 10 років забезпечують частину своїх потреб з енергетики за рахунок альтернативних джерел.

"У зоні відчуження ми активно працюємо над впровадженням процесів з енергоефективності. Одним з перших пілотних проектів є дослідна експлуатація інсинератора - установки для спалювання радіоактивно забрудненої деревини з лісів зони відчуження. Теплова енергія, що отримується від інсинератора, дозволила суттєво зменшити споживання природного газу. Крім того, ДСП "Чорнобильська АЕС" у 2016 році повністю відмовилось від використання газу для опалення приміщень", - зауважив Петрук.

За його словами, важливим напрямом, якому сьогодні ДАЗВ приділяє значну увагу, є будівництво парків сонячної та вітрової енергетики, що дозволить максимально ефективно використати існуючий потенціал зони відчуження.

Петрук також акцентував увагу на тому, що розвиток "зелених" технологій у зоні відчуження сприятиме енергетичній незалежності та безпеці, створенню нових робочих місць та сталому розвитку суспільства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-