В Україні створили мобільний додаток для постраждалих на Донбасі

В Україні створили мобільний додаток для постраждалих на Донбасі

1017
Ukrinform
В Києві 21 лютого презентували мобільний додаток для надання психологічної допомоги постраждалим в зоні конфлікту.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Програму PFAmobileUkraine можна безкоштовно скачати на iPhone та Android. В першу чергу цей додаток допоможе концентрувати свою увагу під час надання першої психологічної допомоги на алгоритмі дій, який найкраще допоможе постраждалому.

"Це наш перший крок. Ми вчимося надавати першу психологічну допомогу. Кажуть, посттравматичний синдром не виліковний. Ця програма створена, щоб він не настав. Наприклад, після полону чи жорстокого бою військовий переживає сильний стрес. Якщо правильно скористатися часом, коли цей стрес переростає в хворобу, то зможемо вивести отруту з організму. І те, що трапилось зі солдатом стане його життєвим досвідом. Як покроково допомогти собі, побратиму, сину чи чоловіку можна зрозуміти з інструкцій в додатку", - розповідає Марта Пивоваренко, український психолог та волонтер, голова правління неурядової організації Development Foundation та випускниця програмної ініціативи Єльського університету підготовки українських фахівців у темі травматичного стресу та ПТСР.

Дані будуть оновлюватись із появою нових досліджень і зміною сервісів допомоги в Україні. Зокрема, у планах додати інформація про військову культуру та аудіо-файли з інструкціями.

Інформація в мобільному додатку розроблена для трьох основних груп. Для дорослих та дітей, що перебувають чи перебували в зоні АТО. Для постраждали під час лиха: обстріл, акт насильства, втрата близької людини, інший гострий травматичний стрес. Волонтерів, які надають допомогу постраждалим та рятувальників та служб реагування.

"Мобільний додаток дозволяє: сконцентрувати свою увагу під час надання першої психологічної допомоги на алгоритмі дій, який найкраще допоможе постраждалому", - каже Пивоваренко.

Для цього у додатку є тест, що оцінює готовність волонтера до дій у критичних, непередбачуваних ситуаціях.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-