За рік в Україні удвічі побільшало дітей, які потребують допомоги — ЮНІСЕФ

За рік в Україні удвічі побільшало дітей, які потребують допомоги — ЮНІСЕФ

476
Ukrinform
В Україні мільйон дітей потребують невідкладної гуманітарної допомоги – а це майже удвічі більше, ніж минулого року.

Про це Укрінформу повідомили у п'ятницю, 17 лютого, в прес-службі Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

"Тоді як конфлікт, що триває з різною інтенсивністю на сході України, вступає у свій четвертий рік, 1 мільйон дітей потребують невідкладної гуманітарної допомоги – а це майже удвічі більше, ніж минулого року", - йдеться у повідомленні.

Таке збільшення (а йдеться про ще 420 тисяч дівчат і хлопців) пов’язане з триваючими бойовими діями та постійним погіршенням умов життя на сході України, звідки до інших регіонів країни вимушено переїхали близько 1,7 мільйона осіб, багато сімей втратили джерела доходу і доступ до соціальної допомоги та охорони здоров’я, а вартість життя різко зросла, пояснили в ЮНІСЕФ.

«Це невидимий надзвичайний стан – криза, про яку більшість світу вже забула. Протягом останніх трьох років діти на сході України живуть у постійному страху непередбачуваних бойових дій та обстрілів. Їхні школи були зруйновані, вони були змушені залишити свої домівки і втратили доступ до таких базових благ, як тепло і вода», – зауважила Джованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Як наголосили в Дитячому фонді ООН, сотні випадків порушення режиму припинення вогню кожного дня загострюють ризики для фізичної безпеки і психологічного благополуччя дітей. "Ця ситуація є особливо гострою для приблизно 200 тисяч дівчат і хлопців, які проживають у межах 15 кілометрів з обох сторін від лінії конфлікту на сході України – лінії, що розділяє підконтрольні та непідконтрольні уряду території, і де бойові дії є найбільш інтенсивними. 19 тисяч дітей у цій зоні наражаються на загрозу постраждати від мін та нерозірваних боєприпасів, а 12 тисяч дітей живуть у населених пунктах, що зазнають обстрілів щонайменше раз на місяць. Тисячам дітей доводиться регулярно шукати схову в імпровізованих бомбосховищах", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вчителі, психологи та батьки повідомляють про ознаки важкого психосоціального стресу у дітей, у тому числі про нічні жахіття, агресію, соціальну самоізоляцію і паніку, що спричиняється гучними звуками.

"Більше 740 шкіл – а це кожна п’ята в уражених районах – були зруйновані або пошкоджені", - нагадали в ЮНІСЕФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>