Прикарпатські науковці створили термоелектричні матеріали для генераторів

Прикарпатські науковці створили термоелектричні матеріали для генераторів

Укрінформ
Науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника завершили роботу в рамках міжнародної програми НАТО «Наука заради миру та безпеки». 

Учені створили термоелектричні матеріали для енергоощадних приладів, які можна використовувати як у побуті, так і на великих підприємствах. Про це в Івано-Франківську на брифінгу повідомив директор програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», доцент кафедри фізики і хімії твердого тіла Прикарпатського університету Любомир Никируй.

«НАТО підтримує науковців у створенні нових систем безпеки. Ми вирішили зайнятись напрямком енергетичної безпеки і відновлювальною енергетикою. Навколо нас є багато тепла. Його можна спостерігати на металургійних комбінатах, коли плавиться метал. Тепло є  всюди, де щось спалюють. Навіть якщо рухається авто, 40% палива в баку йде просто в трубу у вигляді тепла. Одним із наших рішень, яке ми пропонуємо, є термоелектричні матеріали, що напряму перетворюють тепло у корисну енергію. В рамках програми НАТО ми робили ці матеріали, а турецька сторона – пристрої», - повідомив Никируй.

За словами вченого, винахід допоможе людям у побуті  при заощадженні або ж створенні  нової енергії. Нині, зазначив Никируй, учені вже працюють над створенням енергоощадних приладів нового покоління, оскільки проект НАТО дозволив науковцям обладнати  в університеті унікальну лабораторію вартістю у 95 тис. євро.

Відомо, що міжнародний проект НАТО тривав з 2014 до 2016 рр. Партнером Прикарпатського університету виступив університет Газі в Анкарі. Вартість проекту складає 239 тис. євро.

Фото: kurs.if.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-