Україна закликає ООН засудити Росію за ув'язнення Сущенка

Україна закликає ООН засудити Росію за ув'язнення Сущенка

Заява
Укрінформ
Переслідування журналістів, а також їх незаконне ув'язнення, як сталося з власкором Укрінформу Романом Сущенком, залишається звичайною тактикою Кремля з метою зменшення протидії власній пропаганді, а також виправдання збройної агресії й окупації українських територій.

З такою заявою виступив у п'ятницю на засіданні Четвертого комітету ГА ООН у Нью-Йорку перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Переслідування українських активістів і журналістів стало постійною тактикою, яку Росія використовує проти України. Ми знову заявляємо рішучий протест проти незаконних дій Російської Федерації, спрямованих проти Романа Сущенка, зарубіжного кореспондента українського інформагентства "Укрінформ", який був кинутий за грати та засуджений російською владою через його протистояння, в тому числі, російській окупації українського Криму",- підкреслив представник Місії України при ООН.

Він наголосив, що Україна вимагає від Російської Федерації негайного звільнити Романа Сущенка. "Ми також закликаємо держави-члени ООН засудити цей цинічний злочин проти основних прав людини та посилити політичний і дипломатичний тиск на Російську Федерацію, щоб забезпечити звільнення всіх незаконно затриманих громадян України та їх гарантованого безпечного повернення на батьківщину", - заявив український дипломат.

Читайте також: Справа Сущенка: посол каже, що Франція “тримає руку на пульсі”

Крім того, він згадав про переслідування російським окупаційним режимом інших активістів, які розповідають справжню історію про окупацію. "Так сталося з українським письменником і журналістом Станіславом Асєєвим (псевдонім Станіслав Васін), який залишився в Донецьку після його захоплення терористами, контрольованими Росією, та писав статті в провідних українських ЗМІ про ситуацію на Донбасі",- зазначив представник України. Асєєв розповідав про життя в умовах окупації, а в середині 2017 року був викрадений і заарештований окупаційними силами під абсурдними обвинуваченнями.

При цьому, український дипломат звернув увагу, що російська влада зробила "зони відчуження" для українських ЗМІ й журналістів у Криму та на окупованих територіях Донбасу. Там українські ЗМІ були ліквідовані повністю та замінені російськими державними пропагандистськими джерелами.

"Зрозуміло, що такі гібридні ворожі дії, які стосуються державних засобів масової інформації, є прямою загрозою для цінностей ООН", - підкреслив представник України.

Як відомо, Четвертий комітет Генеральної Асамблеї ООН є одним із шести головних комітетів Генасамблеї. Він розглядає, в тому числі, питання, що стосуються інформації, які охоплюють також проблеми, пов'язані зі свободою ЗМІ, а також утисками й переслідуваннями журналістів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-