Російські журналісти в День свободи преси і не згадали про Сущенка - адвокат

Російські журналісти в День свободи преси і не згадали про Сущенка - адвокат

1589
Ukrinform
Російські журналісти в Міжнародний день свободи преси не проявили солідарність з незаконно затриманим у РФ українським журналістом Романом Сущенком.

Про це його адвокат Марк Фейгін сказав кореспондентові Укрінформу.

«Хотів би підвести своєрідний підсумок Міжнародного дня свободи преси, що пройшов учора, 3 травня. На підтримку мого підзахисного журналіста-міжнародника Романа Сущенка висловлювалися багато організацій по всьому світу. А ось російські журналісти, наскільки я бачу, цю тему повністю проігнорували. Гнітюча ситуація, втім, вона повністю відбиває загальну картину в країні», - заявив Фейгін.

За його словами, сумні справи із захистом свободи висловлювань і у Російському ПЕН-центрі, який став символом угодовства.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву.

26 квітня Лефортовський суд Москви продовжив перебування Сущенка під вартою до 30 червня. Адвокат Фейгін подав у Мосміськсуд скаргу на це рішення. Вона буде розглянута 18 травня.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-