ПАРЄ вимагатиме звільнення Сущенка – проект резолюції

ПАРЄ вимагатиме звільнення Сущенка – проект резолюції

3387
Укрінформ
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) вимагатиме звільнення незаконно заарештованого у Москві власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, а також припинення переслідування українських журналістів на території окупованого Криму.

Про це йдеться у проекті резолюції "Напади на журналістів та свобода ЗМІ в Європі", яка буде обговорена і проголосована у вівторок, 24 січня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Будучи занепокоєною свободою ЗМІ у Російській Федерації, Асамблея закликає російське керівництво звільнити Романа Сущенка, який з 2010 року є кореспондентом Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції та з 30 вересня 2016 року ув’язнений у Москві через обвинувачення у "шпигунстві", - йдеться у тексті проекту резолюції, доповідачем з якої є голова української делегації в ПАРЄ народний депутат Володимир Ар'єв.

ПАРЄ також вимагатиме від російської влади зняти обвинувачення у "сепаратизмі" та припинити переслідування українських журналістів у Криму - Анни Андрієвської, Наталії Кокоріної та Миколи Семени.

Окрім цього, у проекті документа висловлюється занепокоєння станом свободи медіа у Туреччині на тлі згортання у країні демократичних свобод у зв’язку із уведенням надзвичайного стану.

У проекті резолюції наголошується, що уряди країн-членів Ради Європи повинні активно реагувати на загрози свободи ЗМІ та напади на журналістів у рамках започаткованої у квітні 2015 року "Платформи забезпечення захисту журналізму та безпеки журналістів".

У ПАРЄ нагадують, що, починаючи з січня 2015 року, у країнах-членах Ради Європи було вбито 16 журналістів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-