У Києві відкрилась виставка The Will to Win, яка супроводжуватиме українців на Олімпійських іграх

У Києві відкрилась виставка The Will to Win, яка супроводжуватиме українців на Олімпійських іграх

Фото
Укрінформ
Мультимедійну виставку The Will to Win, яка супроводжуватиме українську збірну на Олімпійських іграх у 2024 році, презентували в Києві.

Виставка представлена в ТРЦ «Гулівер», повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами виконувача обов'язків міністра молоді та спорту України Матвія Бідного, головна мета експозиції — «привернути увагу нашого суспільства до того, в яких умовах сьогодні тренуються наші спортсмени, через що їм доводиться проходити задля того, щоб за місяць представити нашу країну на найбільшому спортивному форумі світу».

Він наголосив, що головна мета представлення України на Олімпіаді цього разу «не тільки в здобутті голів, медалей, вона полягає в тому, щоб донести до всього світу те, за що ми сьогодні боремося, донести свої цінності, донести своє бачення, волю до перемоги».

«Ми маємо всі чітко усвідомлювати, що сьогодні наші спортсмени виконують дуже важливу соціальну функцію, тому що та цільова аудиторія, яка орієнтована на спортсменів, вона зазвичай не дивиться новини, не слухає політиків, вона не цікавиться якимись політичними процесами, але вона є дуже важливою — це наша молодь, яка буде формувати міжнародний порядок денний на завтра. Тому дуже важливо, щоб від наших спортсменів також виходили ті ціннісні наративи, ті цінності, за які сьогодні борються сили нашої оборони, бореться вся наша Україна», - сказав Бідний.

Презентація мультимедійної виставки “The Will to Win” / Фото: Руслан Канюка, Укрінформ

Він поінформував, що на Олімпійських іграх у Парижі як медійний хаб буде функціонувати Український дім.

«Це той осередок, те місце, де будуть фактично генеруватися і транслюватися наші меседжі до світової спільноти, де будуть брати участь світові зірки, наші українські інфлюенсери, які будуть теж поширювати те, що сьогодні ми маємо сказати світу — те, за що сьогодні ми боремося, те, за що сьогодні гинуть українці, відстоюючи ці цінності. Тому я переконаний, що ця сьогоднішня експозиція, яка буде однією із ключових елементів Українського дому, має справити враження і на вас», - звернувся Бідний до присутніх та закликав уболівати за українських спортсменів і самим займатися спортом.

За словами заступниці керівника Офісу Президента Олени Ковальської, «Олімпійські ігри в цьому році - це особлива історія».

«По-перше, участь нашої делегації в олімпіаді - це вже перемога. Наш ворог зробив усе для того, щоб нас не було ніде. І на олімпійських іграх теж. Він зруйнував наші спортивні споруди, він убив наших олімпійців, наших спортсменів, він змусив спортсменів йти воювати на фронт. Він зробив усе для того, щоб нас не було в Парижі. Але час вирішує, сила вирішує, сміливість вирішує, і буде так, що Україна буде в Парижі, а нашого ворога там не буде. Або майже не буде», - сказала Ковальська.

Вона зауважила, що в Парижі на своїх майданчиках на Олімпійських іграх Україна хоче розповісти про те, які сильні та сміливі українці. «Мультимедійний проєкт The Will to Win, який сьогодні відкриваємо тут, в Україні, розкаже на прикладі історій, хто є українські спортсмени, в яких умовах вони ідуть до перемоги, чим вони жертвують для того, щоб була перемога України», - сказала заступниця керівника ОП.

Мультимедійний проєкт The Will to Win представлений декількома фото із зображенням українських спортсменів. На кожній зі світлин є QR- код, за яким можна переглянути документальний фільм про героїв проєкту. Відео про спортсменів також транслюється на окремому екрані. Світлини та відео проєкту підготувала асоціація «Дивись українське!».

«Надзвичайний проєкт. 50 діб нового досвіду, здебільшого, ми сконцентровані завжди були на людях мистецтва, людях культури. А цей проєкт про спорт - новий досвід. Це унікальні люди, надзвичайні люди, я просто дуже радий, що в нас з’явився такий проєкт у житті. І дуже прошу: уважно дивіться фотографії. Кампанія комплексна, вона тільки сьогодні починається. Час від часу ви будете бачити новий і новий контент. І, сподіваюся, він вам сподобається», - сказав голова Асоціації «Дивись українське!», продюсер проєкту Андрій Різоль.

Експозиція висвітлює історії українських спортсменів, що тренуються в умовах війни, долаючи численні перешкоди на шляху до спортивних вершин. Українські спортсмени відкривають душу і поділяться із відвідувачами своїми переживаннями через війну.

Читайте також: У Відні відкрилася фотовиставка про агресію РФ і воєнні злочини в Україні

«Я вважаю, що на сьогодні наші чоловіки і жінки, які в лавах Сил оборони України, є безпосередньо тими героями, на яких треба всім рівнятися. Я дуже вдячний усім спортсменкам, які їдуть на олімпіаду, тому що, будучи спортсменом, сам я розумію, наскільки складно в умовах незрозумілості, в умовах постійного ризику, постійного психологічного тиску досягати високих результатів. Це, я б сказав, надзусилля. Тому я дякую їм за те, що вони продовжують робити те, що вони роблять, дуже класно і вони будуть представляти Україну на олімпіаді. Я дуже сподіваюся, що в нас буде прекрасна колекція медалей, а всім іншим дотичним до проєкту дякую за підтримку і дякую, що дають майданчик і показують світу кожного дня, кожного місяця те, що Україна воює, вона бореться, вона виживе і переможе», - поділився враженнями від експозиції учасник проєкту, професійний тенісист, експерша ракетка України, володар численних титулів ATP, майстер-сержант Центру спеціальних операцій «А» СБУ Сергій Стаховський.

Організатори презентації виставки поінформували, що подивитися на експозицію в ТРЦ «Гулівер» можна до початку Олімпійських ігор у Парижі. Також наголосили, що проєкт реалізовано без використання жодної гривні бюджетних коштів, а саме — завдяки підтримці партнерів та меценатів.

Мультимедійний проєкт реалізується з ініціативи Офісу Президента, Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету, Асоціації «Дивись українське», за підтримки фонду «МХП — Громаді», за сприяння Світового конгресу українців, Українсько-Американської Координаційної ради, Київстар ТВ, ТРЦ «Гулівер».

Із 26 липня до 11 серпня в Парижі проходитимуть літні Олімпійські ігри.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-