Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Лицемірні ігри. Російських і білоруських спортсменів необхідно відсторонити від Олімпіади без будь-яких умов

Лицемірні ігри. Російських і білоруських спортсменів необхідно відсторонити від Олімпіади без будь-яких умов

Укрінформ
МОК має припинити лицемірство та згадати свої принципи справедливості та «чесної гри»

Одним із найбільш розкручених російських наративів є «незалежність спорту та мистецтва від політики». Хоча абсурдність цього твердження очевидна (якщо спорт поза політикою, то чому спортсмени носять на формі державні прапори?), дехто вважає (чи вдає), що спорт – це лише змагання. Далі – у матеріалі "Вокс Україна".

Якщо згадати, що росія напала на Грузію відразу після літньої Олімпіади 2008 року, що вона напала на Україну в 2014 році і в 2022 році відразу після зимових ігор, що вона використала Чемпіонат світу з футболу 2018 року, щоб відбілити свій імідж; якщо згадати, як розвинений світ відмовився брати участь в Олімпіаді 1980 року через вторгнення СРСР до Афганістану; якщо згадати, як Гітлер використав Олімпіаду 1936 року, щоб зробити вигляд, що Німеччина не була расистською, коли Голокост уже почався, – тоді будь-які сумніви щодо політичної природи та мети Олімпійських ігор зникнуть. 

Під час літньої Олімпіади-2024 росія, яка за допомогою Білорусі вбила десятки тисяч людей в Україні, планує знову відбілити свій імідж. На жаль, Міжнародний олімпійський комітет готовий їм допомогти. За даними Вікіпедії, наразі під так званим «нейтральним прапором» планують виступити 54 спортсмени з росії та Білорусі (на жаль, Вікіпедія не повідомляє імена чотирьох велосипедистів із цих 54).

Переглянувши список цих спортсменів, ми виявили, що з 24 російських спортсменів, чиї імена відомі, 6 служать в російській армії, 12 підтримують війну росії проти України, а двоє представляють так звану «Придністровську республіку» (окуповану росією територію Молдови, придністровський «уряд» навіть описує їх як «перших придністровських спортсменів, що потрапили на Олімпіаду»). З 28 білоруських спортсменів 3 служать в білоруській армії, 2 в міліції, а одна перебуває під санкціями ЄС, Канади, Швейцарії, Великобританії та України за підтримку війни. 

Міжнародний олімпійський комітет оголосив, що якщо знайде якісь докази зв’язку спортсменів з армією або їхньої підтримки війни, то дискваліфікує їх. Нам не знадобилося багато часу, щоб знайти купу таких доказів (на випадок якщо росія чи Білорусь видалять публікації, ми зібрали скріншоти в цю папку). 

Однак є набагато краще рішення, яке позбавило б чиновників МОК від нудної роботи з перевірки російських і білоруських спортсменів. Російських і білоруських спортсменів потрібно взагалі відсторонити від Олімпіади. Тому що всі вони підтримують диктаторські режими своїх країн – якби це було не так, вони не змогли б зробити кар’єру в цих країнах. Вони підтримують режими  своїми податками та своєю репутацією. «Нейтральні» прапори чи форма нікого не обдурять. Усі знатимуть, що ці спортсмени представляють росію чи Білорусь – країни, які щодня вбивають українців. Країни, які вбили понад 400 українських спортсменів – які ніколи не зможуть взяти участь в Олімпіаді. Як почуватимуться інші спортсмени, коли їм доведеться тиснути руку людям, які підтримують криваві диктатури?

Тому МОК має припинити лицемірство та згадати свої принципи справедливості та «чесної гри». Це означає дискваліфікацію всіх російських і білоруських спортсменів. Або вони можуть одягнути свою армійську форму замість «нейтральних» костюмів – це було б принаймні чесно.

Автори: Ілона Сологуб, редакторка VoxUkraine, Максим Антоненко, Всеволод Болотов, Карина Степанович, стажери VoxUkraine

Автори:

Ілона Сологуб, Наукова редакторка «Вокс Україна»

Максим Антоненко, стажер проєкту «Індекс реформ»

Всеволод Болотов, стажер проєкту «Індекс реформ»

«Вокс Україна»

«VoxUkraine» – аналітичний центр, який досліджує розвиток економіки, державного управління, суспільних та реформаторських процесів.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-