У «Департаменті війни» Офісу генпрокурора працює підрозділ OSINT-розслідувачів

У «Департаменті війни» Офісу генпрокурора працює підрозділ OSINT-розслідувачів

Ексклюзив
Укрінформ
У "Департаменті війни" Офісу генерального прокурора працює окремий аналітичний підрозділ, який веде розслідування воєнних злочинів РФ за спеціальними технологіями OSINT.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив представник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Андрій Олійник за підсумками презентації стратегії з OSINT-розслідування воєнних злочинів.

"На рівні Офісу генерального прокурора затверджені відповідні стандарти розслідування воєнних злочинів. Вони у відкритому доступі. Ці стандарти опрацьовані спеціалістами Офісу генпрокурора, державним сектором та безпосередньо міжнародною спільнотою. Визначені відповідні протоколи фіксації, відповідні стратегії розслідувань. Тобто є відповідні протоколи, яких ми дотримуємось. А один із таких протоколів - можливість застосування OSINT-розслідувань. Але я зараз говорю виключно в рамках розслідування воєнних злочинів", - розповів Олійник.

Читайте також: ГУР використає матеріали учасників OSINT-хакатону для поповнення ресурсу War&Sanctions

Начальник відділу "Департаменту війни" ОГП наголосив, що на цьому етапі повномасштабної війни Росії проти України кожному прокурору доведеться стати OSINT-розслідувачем.

"Як і визначено положенням про етику прокурора, ми зобов'язані вдосконалюватись. А прокурор - це взагалі координатор. Моя особиста практика свідчить, що прокурор - це також і слідчий, і оперативник. Відповідно, сьогодні кожен прокурор повинен бути також і OSINT-розслідувачем", - додав Олійник.

За його словами, в ОГП на сьогодні працює відповідний відділ, який має повноваження проводити розслідування воєнних злочинів за цими протоколами. Зокрема, йдеться про роботу з відкритими джерелами, а також створення баз даних доказів OSINT.

"Наш структурний підрозділ намагається максимально втягнутись в тему OSINT. Наприклад, в нашому підрозділі є аналітики. Тобто це аналітичний підрозділ, який вже спеціалізується на проведенні OSINT-розслідувань, OSINT-фіксації і OSINT-пошуку. Тобто 100% людей з мого підрозділу можуть використовувати ті платформи, які забезпечують повноцінне OSINT-розслідування. Наприклад, моя команда - це буквально 15 людей, і всі вони вже є безпосередньо "мініосінтерами", - додав він.

Він також нагадав, що торік прокурори Офісу генерального прокурора проходили в Естонії тренінг з використання розвідувальних даних з відкритих джерел (OSINT) як електронних доказів у кримінальних провадженнях.

"Міжнародні партнери постійно залучають до тренінгів представників прокуратури. Команда тренінгового центру постійно вдосконалюється. Розробляються відповідні плани, пов'язані з застосуванням окремих інструментів. Насправді інструментів OSINT-розслідувань - це тисячі й десятки тисяч. І слід навчитися, які конкретно і яким чином застосувати для розслідувань воєнного злочину", - додав Олійник.

Як повідомлялось, в листопаді минулого року представники Офісу генерального прокурора взяли участь у першому українському OSINT Хакатоні.

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-