У Берліні розпочало роботу нове німецько-українське товариство

У Берліні розпочало роботу нове німецько-українське товариство

Фото, відео
Укрінформ
У Берліні офіційно презентовано нову платформу, метою якої є зміцнення відносин між Україною і Німеччиною та поширення інформації про нашу країну.

Офіційне відкриття Німецько-українського товариства – За нашу і вашу свободу e.V (DUG) відбулось у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Заснування Німецько-українського товариства — За нашу і вашу свободу e.V знаменує важливий крок у розвитку стратегічного партнерства між двома країнами на різних рівнях. У нас багато цілей, але важливим є те, що ми хотіли б вносити знання в дискурс про Україну. Зараз він майже однаковий, і це треба змінювати», - зазначила президентка товариства Людмила Мельник у розмові з агентством.

За її словами, в умовах російської загарбницької війни вкрай важливо розширювати платформи для німецько-українського діалогу в галузі політики, науки, громадянського суспільства та культури. У ФРН існує чимало німецько-українських товариств, але переважна більшість з них працюють у гуманітарній, культурній, освітній сферах. Тож в ініціаторів склалося враження, що бракує організації, яка б мала дотичність і до політичного життя.

Мельник зауважила, що часто говорять про німецьку відповідальність за минуле, що ФРН повинна допомагати Україні, виходячи з цього.

«Ми вважаємо, що Німеччина несе сьогодні відповідальність за майбутнє, за нашу та вашу свободу, і вона має потенціал впливати на ситуацію. Ми також віримо в те, що українсько-німецький потенціал допоможе досягти справедливого миру в Україні та сталого миру для всієї Європи», - сказала президентка товариства.

Нову організацію привітав посол України у ФРН Олексій Макеєв, він побажав, щоб голос українців у Німеччині, в Європі ставав гучнішим. А депутат Бундестагу, голова міжпарламентської групи дружби з Україною Робін Вагенер висловив сподівання, що його країна не буде піддаватися страху, який є «мафіозною путінською методою», і братиме на себе більше відповідальності в питанні допомоги Україні.

Під час церемонії відкриття відбулась і перша панельна дискусія, участь у якій взяли перекладачка і видавчиня Катерина Міщенко, професор історії Андрій Портнов і політолог та експерт з питань безпеки Ніко Ланге.

Захід супроводжували музика від Trio4Ukraine та Юрія Гуржія.

Ініціатива створити товариство народилася ще торік, але процес реєстрації розтягнувся. Втім, охочі почали долучатися ще до того, як воно стало офіційно функціонувати. На цей час товариство нараховує понад 100 членів, воно присутнє в інтернеті. Правління DUG сподівається, що згодом осередки з’являться в різних федеральних землях.

Читайте також: Вибори у Німеччині не вплинуть на підтримку України - генерал Бундесверу

Додамо, що відкриття нового німецько-українського товариства відбулося за підтримки Institute for Foreign Relations e.V (ifa) за кошти Міністерства закордонних справ ФРН.

Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-