В Україні майже 18% жінок із ВІЛ під час війни втратили роботу або бізнес

В Україні майже 18% жінок із ВІЛ під час війни втратили роботу або бізнес

Дослідження
Укрінформ
В Україні у більшості жінок, які живуть з ВІЛ, погіршилося економічне становище після початку повномасштабного вторгнення РФ, зокрема 17,8% втратили роботу або бізнес.

Про це йдеться у результатах дослідження «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні», які були презентовані в Укрінформі.

"Після 24 лютого 2022 року більшість респонденток втратили доходи частково або повністю, а економічне становище їхнього домогосподарства погіршилося. Половина учасниць дослідження оцінили свій економічний статус як не особливо заможний (49,7%), а майже 50% - як зовсім незаможний", - сказала головна дослідниця, експерт БО «Позитивні жінки» Світлана Мороз.

Зокрема, 39,7% респонденток сказали, що доходів не зовсім вистачає на задоволення щоденних потреб, а у 26,3% - зовсім не вистачає.

Читайте також: Україна отримає інноваційний препарат для профілактики ВІЛ/СНІД

Більше як третина респонденток зазнали майнових втрат під час повномасштабної війни.

Згідно з дослідженням, 17,8% жінок з ВІЛ втратили роботу або бізнес, 9,4% стали тимчасово безробітними. Водночас 18,1% респонденток продовжують працювати, проте у 6,9% навантаження збільшилося, а у 2,8% - навантаження знизилось.

Крім того, у 5% опитаних жінок партнер боронить Україну у лавах ЗСУ або інших структур, а у 3% респонденток партнер загинув на війні.

Читайте також: Уряд затвердив план реалізації стратегії з протидії ВІЛ/СНІД до 2030 року

Дослідження проведено БО «Позитивні жінки». Збір даних здійснювався в грудні 2023 року – січні 2024 року методами опитування та напівструктурованих інтерв’ю. В дослідженні взяли участь 320 жінок, які живуть з ВІЛ.

До вибірки не увійшли жінки, які на момент проведення опитування проживали на тимчасово окупованих територіях, а також жительки Волинської, Закарпатської та Тернопільської областей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-