В ООН мають точну інформацію про катування полонених України у РФ - голова Моніторингової місії

В ООН мають точну інформацію про катування полонених України у РФ - голова Моніторингової місії

Ексклюзив
Укрінформ
У Раді ООН з прав людини країнам доповідають про звіти Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), в яких документуються катування і жорстоке поводження з українськими полоненими в Росії.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила голова ММПЛУ Даніель Белль.

«На Раді з прав людини, Раді безпеки постійно проходять брифінги щодо України, в договірних органах ООН з прав людини. Наші звіти використовуються багато де, тому що наш мандат – це моніторинг та звітування», – сказала вона.

Голова Місії пояснила, що ці звіти готуються за підсумками описів і великих інтерв’ю з військовополоненими, документуванням форм катувань, жорстокого поводження та умов полону.

Белль наголосила, що вони дають країнам-членам Ради ООН з прав людини точну інформацію, а також використовуються реєстром збитків Ради Європи, Офісом Генерального прокурора України, Міжнародним кримінальним судом.

Читайте також: Україна в ООН: Розслідуємо російські кібератаки як воєнні злочини

«Міжнародні та національні органи використовують наші звіти, щоб розпочати власні розслідування. Комісія з розслідування порушень користується нашими роботами. Водночас є інші механізми, які користуються нашими знахідками. Наприклад, нещодавнє рішення Міжнародного суду базувалося на наших звітах. Європейський суд із прав людини користується нашими звітами у своїх рішеннях», – зазначила голова ММПЛУ.

Читайте також: Колишні полонені розповіли італійським євродепутатам про знущання в російському полоні

Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор України Андрій Костін заявляв, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Фото архівне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-