70% українців вважають, що Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану

70% українців вважають, що Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану

Опитування
Укрінформ
Сімдесят відсотків українців вважають, що Володимир Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного в рамках проєкту Mobilise наприкінці травня.

«70% респондентів погодилися з тим, що Зеленський має лишатися президентом до кінця воєнного стану (не згодні з цим – 22%). Залежно від регіону проживання з цим згодні 65-74% респондентів, тобто переважна більшість українців не піддають сумніву легітимність президента», – йдеться у пресрелізі.

При цьому, за даними опитування, більшість українців (56%) скоріше або повністю схвалюють діяльність Зеленського на посаді Президента України (скоріше або повністю не схвалюють – 37%). У попередньому опитуванні у вересні 2023 року 77% схвалювали його діяльність. «Відповідно, рівень схвалення помітно знизився, проте лишається на високому рівні», – зазначили у КМІС.

Крім цього, респондентів просили відповісти, яке з восьми слів/словосполучень краще описує ставлення до президента. Хоча дійсно є тенденція до зниження частки тих, хто ставиться до президента із захопленням (з 33% у липні 2022 року до 8% зараз), але загалом більшість українців (69%) мають нейтрально-позитивне ставлення (із більш вираженою нейтральністю, стриманістю), зазначають соціологи.

Читайте також: КМІС: Зеленському довіряють 59% українців, не довіряють - 36%

КМІС із 2019 року співпрацює з Ольгою Онух (Olga Onuch), професором порівняльної та української політики Манчестерського університету, та її колегами в рамках проєкту Mobilise. Під час опитування збирають дані про ставлення громадян до протестів, міграції, політичної участі та соціально-політичних факторів. Цей проєкт охоплює чотири країни: Україну, Польщу, Аргентину та Марокко.

В Україні опитування було проведене протягом 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Інститут вивчення війни (ISW) зазначав, що російські твердження про нібито «нелегітимність» Президента України Володимира Зеленського є інформаційною операцією Кремля, яку той активно просуває протягом останніх тижнів, частково орієнтуючись на іноземну аудиторію.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-