В Україні створять реєстр земель, забруднених вибухонебезпечними предметами

В Україні створять реєстр земель, забруднених вибухонебезпечними предметами

Укрінформ
В Україні буде створено державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів, повідомляє Укрінформ з посиланням на Мінекономіки.

«Створення реєстру – важливий крок у сфері гуманітарного розмінування. Його запуск дозволить автоматизувати та прискорити цілу низку процесів. Наприклад, за допомогою реєстру ми зможемо відстежувати стан розмінування територій практично в реальному часі та ефективно планувати подальшу роботу з розмінування. Фермери – отримувати витяги про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені. Місцева влада – контролювати стан сільгоспземель, щодо яких вона ухвалила рішення про місцеві податкові пільги на підставі висновків про забруднення територій», - розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

За його словами, інформація, яка міститиметься в реєстрі, буде важливою для інвесторів та для реалізації проєктів з відновлення України.

Читайте також: В Україні запрацювала програма компенсації аграріям за розмінування земель

Відповідно до Положення про реєстр, розробленого спільно Мінекономіки та МВС, адмініструвати відповідний сайт буде Державна служба з надзвичайних ситуацій, за технічну частину відповідатиме Центр гуманітарного розмінування. Реєстр почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.

Реєстр наповнюватиметься інформацією з різних джерел. Наприклад, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.

Читайте також: Євросоюз передав Україні три сучасні системи для розмінування MV-10

Також до реєстру можна буде вносити інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомоги супутникових знімків, засобів сканування тощо. До нього буде включена вся територія, що зазнала впливу бойових дій. Обстежені райони, де не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатимуться з реєстру.

Як повідомляв Укрінформ, за даними міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, станом на початок квітня вибухонебезпечними предметами забруднено близько 25% території України. Найщільніше замінованими залишаються визволені від загарбників регіони.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-