Злочини Соловйова, Симоньян і Медведєва: правозахисники позитивно оцінюють шанси на розгляд МКС

Злочини Соловйова, Симоньян і Медведєва: правозахисники позитивно оцінюють шанси на розгляд МКС

Ексклюзив
Укрінформ
Правозахисники позитивно оцінюють шанси на прийняття Міжнародним кримінальним судом подання про притягнення до відповідальності 5 російських пропагандистів за розпалювання ворожнечі щодо українців.

Це Володимир Соловйов, Маргарита Симоньян, Дмитро Кисельов, Дмитро Медведєв та Сергій Мардан, а також перший заступник керівника адміністрації президента РФ Олексій Громов.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі сказав директор напрямку міжнародного правосуддя у Міжнародній федерації прав людини (FIDH) Ілля Нузов.

«На мою думку, завжди було можливим притягнути пропагандистів до відповідальності саме у Міжнародному кримінальному суді. Всі воєнні злочини здійснюються за допомогою цих пропагандистів, тобто свідомо, систематично. По-перше, створювалося уявлення про Україну як нацистську державу, і це сприяло злочину агресії, окремого злочину. А також у свідомості російських солдатів створювався образ українців як ворога. Вже після повномасштабного вторгнення потрібно було якось підняти мотивацію солдатів, щоб вони здійснювали зачистку захоплених міст українців. Тож пішла установка на розлюднення українців. Тому ми вважаємо, що пропаганда тут відіграє ключову роль. Ми вважаємо, що у нас є всі підстави припускати, що МКС візьметься за це подання», - сказав він.

Читайте також: В Україні розслідують близько 3800 злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей

Нузов зазначив, що подання до МКС було подано у рамках розслідування, яке зараз здійснюється щодо ситуації в Україні.

«Тому це не якась нова справа, це подання, в якому ми просимо Офіс прокурора МКС приділити увагу, якщо так можна висловитись, окремому злочину, який здійснюється РФ під час агресивної війни. А саме: цей злочин проти людяності шляхом використання мови ненависті п'ятьма російськими пропагандистами та їхнього лідера Олексія Громова», - пояснив Нузов.

За його словами, доказова база складається із 316 висловлювань, які було відібрано після аналізу понад 2 000 відео та письмових матеріалів. Ці висловлювання заохочували російських солдатів затримувати, катувати, вбивати або примусово переміщувати українців, а також переконували до схвалення цих звірств російським населенням.

«Що стосується мови ненависті та злочину переслідування, то ми для себе виявили чотири критерії, з яких ми виходили. По-перше, це їхня керівна посада, як, наприклад, чиновники державних структур або керівні посади в основних державних ЗМІ. Другий критерій - це їхня впізнаваність, тобто наскільки вони мають популярність. Третій критерій - це їхнє охоплення. Тобто ми обирали тих людей, які мають найбільшу аудиторію і які постійно повторюють ті наративи, які створюються в адміністрації президента РФ. Останній критерій – це наскільки серйозними були їхні висловлювання, наскільки вони принижували гідність українців. І у зв'язку з цим хочеться особливо відзначити Сергія Мардана. Він хоч і не має такого охоплення, як, скажімо, Соловйов чи Симоньян, але він каже такі жахливі речі, в тому числі й прямі заклики до насильства, що, мені здається, він заслужив на нашу увагу», - зазначив правозахисник.

Читайте також: Злочини Соловйова, Симоньян і Медведєва: правозахисники просять МКС провести розслідування

Нузов також додав, що саме звернення до МКС - це 110 сторінок, «і плюс у нас близько 150 сторінок додаткової інформації».

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародна федерація за права людини (FIDH), Центр громадянських свобод (ЦГС) та Харківська правозахисна група презентували подання до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів на ґрунті ненависті росіян проти українців.

У ньому фігурують п’ять російських пропагандистів та перший заступник керівника адміністрації президента РФ Олексій Громов.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-