Мільйон переселенців отримали допомогу на ₴2,6 мільярда у квітні

Мільйон переселенців отримали допомогу на ₴2,6 мільярда у квітні

Укрінформ
За квітень мільйон внутрішньо переміщених осіб отримали щомісячну державну допомогу на суму 2,6 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Це питання розглядалося на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Як зазначається, від початку 2024 року вже профінансовані виплати ВПО на загальну суму 16 млрд грн.

Державна допомога на проживання внутрішнім переселенцям за квітень виплачена. Для осіб з інвалідністю та дітей її розмір становить 3 тисячі гривень, решта ВПО отримали по 2 тисячі гривень.

Оскільки деякі заяви на продовження виплат перебувають в обробці, кількість ВПО, які отримають виплату, збільшиться.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 березня в Україні був змінений загальний принцип продовження виплат для ВПО – відтепер для отримання допомоги братиметься до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім'ї має становити не більше 9 444 грн.

Читайте також: Уряд виділив з резервного фонду 71 мільйон на компенсацію витрат за розміщення переселенців

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що найбільше скарг від ВПО надходить до Офісу омбудсмена через позбавлення соціальних виплат від держави і через ненадання додаткових послуг у громадах. 

У Верховній Раді взимку був зареєстрований законопроєкт, який передбачає продовження виплат внутрішньо переміщеним особам до кінця воєнного стану чи інтеграції переселенців до нових громад. 

Перший заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк вважає, що більшість народних депутатів підтримають законопроєкт щодо відновлення виплат ВПО, коли той опиниться на розгляді у сесійній залі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-