Скасування соцвиплат: Лубінець заявляє про шалену кількість скарг від переселенців

Скасування соцвиплат: Лубінець заявляє про шалену кількість скарг від переселенців

Укрінформ
Найбільше скарг від внутрішньо переміщених осіб надходить до Офісу омбудсмена через позбавлення соціальних виплат від держави і через ненадання додаткових послуг у громадах.

Про це у коментарі Укрінформу сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«У першу чергу в нас зараз є шалене збільшення кількості звернень з числа ВПО — громадян України, які вважають, що їх незаконно позбавили права на отримання додаткової соцдопомоги, а саме — допомоги на житло, яка виплачувалася на кожного дорослого та на кожну дитину, які втратили фактично все на ТОТ або на лінії фронту. І люди вимагають, щоб їм поновили такі виплати», - зазначив він.

Лубінець нагадав, що з 1 березня в Україні відбулося суттєве зменшення кількості отримувачів такої соцдопомоги з числа ВПО.

Читайте також: В Україні можуть розширити коло переселенців, які отримують державну допомогу

«На другому місці у нас звернення щодо отримання якихось додаткових послуг від громад, наприклад, про влаштування дитини у дитсадочок або школу. Це було, як правило, на початку навчального процесу, навчального року. Зараз набагато менше подібних випадків, це (може бути — ред.), коли сім'я ВПО переїжджає з однієї громади в іншу», - додав омбудсмен.

Як повідомлялося, з 1 березня в Україні був змінений загальний принцип продовження виплат для переселенців – відтепер для отримання допомоги братиметься до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім'ї має становити не більше 9 444 грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-