Рада підтримала створення Реєстру постраждалих унаслідок збройної агресії РФ

Рада підтримала створення Реєстру постраждалих унаслідок збройної агресії РФ

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії РФ проти України.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Законодавча ініціатива №10256 була підтримана 295 голосами, зазначив Железняк.

Проєктом акта пропонується визначити правові та організаційні засади створення та функціонування Державного реєстру осіб, постраждалих унаслідок збройної агресії РФ проти України.

У Реєстрі здійснюватиметься облік громадян, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії РФ, інформаційні обміни між державними інформаційними системами про фіксацію шкоди життю та здоров’ю громадян у внаслідок агресії РФ.

Крім того, в ньому буде проводитись облік видатків державного та місцевих бюджетів, бюджетів соціальних фондів, пов’язаних із наданням допомоги та підтримки постраждалим громадянам.

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, законопроєкт розроблений спільно з широким колом міжнародних та українських експертів.

«Для фіксації матеріальної шкоди і подальшого надання допомоги постраждалим в країні вже діє Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Проте обліку даних про постраждалих, які зазнали нематеріальної шкоди, тобто завданої життю та здоров’ю людини, поки що не існує. Сьогодні Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону, який дозволяє виправити цю прогалину», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Міжнародна конференція в Гаазі: Реєстр збитків і трибунал для Путіна

У відомстві зазначили, що створення реєстру постраждалих внаслідок збройної агресії РФ дасть змогу державі і громадянам не просто фіксувати всі факти нанесення шкоди життю і здоров'ю, а сформувати набори даних, які в майбутньому можуть допомогти довести завдану шкоду при зверненні громадян до Міжнародного компенсаційного механізму за відшкодуванням збитків за рахунок репарацій.

Крім того, створення такого реєстру дасть можливість Міністерству соціальної політики надавати соціальну підтримку таким особам, не чекаючи, поки вони отримають бюрократичні підтвердження і відповідний статус (ВПО, особи з інвалідністю тощо).

Як повідомлялося, торік під егідою Ради Європи було створено Реєстр збитків, завданих унаслідок російської агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-