В Україні набув чинності закон, що забороняє дізнавачам займатися забезпеченням прав затриманих

В Україні набув чинності закон, що забороняє дізнавачам займатися забезпеченням прав затриманих

Укрінформ
В Україні набрав чинності закон щодо функціонування інституту службових осіб, відповідальних за забезпечення дотримання прав затриманих громадян.

Про це повідомила пресслужба Офісу омбудсмена, передає Укрінформ.

Як зазначається, Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо посилення ефективності функціонування інституту службових осіб, відповідальних за перебування затриманих та осіб, взятих під варту» вносить зміни у статтю 212 КПК. У новій її редакції встановлено, що в органі, до складу якого входить підрозділ органу досудового розслідування, має бути призначено одну або кількох службових осіб, відповідальних за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих.

Така особа зобов’язана здійснити опитування щодо обставин затримання, застосування уповноваженим службовцем заходів примусу, проведення особистого обшуку та вилучення майна, повідомлення затриманого про причини затримання та його права, повідомлення третіх осіб про факт затримання, стан здоров’я затриманого.

Окрім того, вона зобов’язана у разі виявлення порушень дотримання прав затриманого, фактів катування, жорстокого або нелюдського ставлення до нього негайно вжити заходів щодо припинення таких дій та доповісти про такі факти керівнику органу, до складу якого входить підрозділ органу досудового розслідування, і письмово повідомити прокурора.

Читайте також: В Україні змінюють профільний закон про Омбудсмена: що пропонують і чому це важливо

Законом встановлено, що відповідальними за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих не можуть бути слідчі, дізнавачі, керівники органів досудового розслідування, керівники органів дізнання, інші співробітники підрозділу органу досудового розслідування та оперативних підрозділів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила цей закон 21 березня 2024 року. Зокрема, він забороняє дізнавачам займатися забезпеченням прав затриманих.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-