Зеленський зустрівся з представниками Римсько-католицької та протестантських церков

Зеленський зустрівся з представниками Римсько-католицької та протестантських церков

Фото
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками Римсько-католицької та протестантських церков з нагоди Великодня християн західного обряду.

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента, передає Укрінформ.

«Президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками протестантських та Римсько-католицької церков, які проживають в Україні. Глава держави привітав їх із Великоднем і побажав перемоги України у війні з російськими окупантами», – йдеться в повідомленні.

Глава держави подякував священнослужителям за підтримку вірян у цей важкий час.

«Дуже важливо, що в людей є можливість прийти, поговорити з вами, помолитися. Також хотів би подякувати службі наших військових капеланів. Завдяки вам у наших хлопців і дівчат на фронті є змога поспілкуватися та відчути підтримку з вашого боку», – зазначив Президент і додав, що важливо посилювати капеланську службу представниками різних церков.

Священнослужителі запропонували Зеленському започаткувати загальнодержавний молитовний сніданок. Президент підтримав цю ідею.

Президент також відзначив, що важлива комунікація між церквами різних країн.

«Хотів би звернутися з проханням, щоб ви спілкувалися між собою не лише тут, усередині нашої країни, а й за кордоном. Цей діалог для нас зараз дуже важливий. Адже церква має великий вплив на суспільство, на лідерів держав. І тому для нас це дуже важливий сигнал щодо підтримки наших партнерів», – наголосив він.

Зеленський зустрівся з представниками Римсько-католицької та протестантських церков / Фото: Офіс Президента

Голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, член Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій Валерій Антонюк відзначив важливість свободи віросповідання в Україні. За його словами, про це свідчить, зокрема, ефективне партнерство з американською громадою. Там, серед іншого, проводять молитовні сніданки, на яких є змога донести інформацію про те, що відбувається в Україні.

«Ми маємо не лише продовжувати адвокацію України, а й порушувати це питання на всіх можливих рівнях. І плануємо ще низку зустрічей за кордоном, щоб розповідати про реальний стан справ в Україні. Ми віримо, що доносити сьогодні правду до світової спільноти важливо. Ми не просто цим переймаємось – це наш біль», – зазначив Антонюк.

Читайте також: Ватикан спростовує можливу поїздку Папи Римського до Москви

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 31 березня, християни західного обряду відзначили одне з найбільш значущих свят у році – Великдень, або Воскресіння Христове.

Молитовні сніданки за участю представників різних гілок влади, релігійних організацій, державних діячів, політиків, чиновників, бізнесменів є традиційними в багатьох демократичних країнах. Продовж 60 років молитовні сніданки проходять у Конгресі США, Європарламенті, в Німеччині, Норвегії та інших країнах.

Завданням таких заходів є створення можливості відкритого діалогу та розбудови дружніх відносин між представниками різних поглядів і політичних сил.

В Україні також є традиція міжконфесійних молитовних сніданків за участю представників різних церков - зокрема, з 2011 року проходить Національний молитовний сніданок, Різдвяний молитовний сніданок, Жіночий молитовний сніданок, молитовні сніданки в регіонах та ін. А в столиці США Вашингтоні відбувається Український молитовний сніданок — це платформа для зустрічей українців США, де вони можуть зустрітися, поділитися проєктами, ідеями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-