Суд взявся за апеляцію про поновлення на посаді судді Львова, у якого знайшли паспорт РФ

Суд взявся за апеляцію про поновлення на посаді судді Львова, у якого знайшли паспорт РФ

Укрінформ
Шостий апеляційний суд розпочав розгляд апеляції Верховного суду на рішення Київського окружного адмінсуду про зарахування у штат ВС колишнього заступника ВС і ексочільника Касаційного господарського суду Богдана Львова, якого раніше звільнили через виявлений російський паспорт.

Як повідомили Укрінформу у Шостому апеляційному суді, розгляд апеляції розпочала колегія суддів під головуванням судді Андрія Кучми.

Під час судового засідання у четвер колегія суддів заслухала представника ВС щодо предмету позову, а також пояснення відповідача – Богдана Львова.

Наступне судове засідання у даній справі призначене на 24 квітня.

Як повідомлялося, 10 січня суддя Київського окружного адміністративного суду Альона Кушнова задовольнила позов Богдана Львова і ухвалила рішення про його поновлення у штаті Верховного Суду.

Крім того, суд постановив стягнути з ВС заробітну плату Львова за час «вимушеного прогулу».

Читайте також: ВАКС обмежив до липня строк ознайомлення у справі ексміністра інфраструктури

У свою чергу Верховний Суд оскаржив це рішення у Шостому апеляційному адміністративному суді.

15 вересня 2022 року журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування про те, що Львов, який має доступ до державної таємниці, виявився громадянином Російської Федерації. Журналісти опублікували документи, відповідно до яких Львов став громадянином РФ ще у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя. Журналісти встановили, що в день подання заяви він перебував у Москві. В обох випадках письмова заява оформлена від його імені.

У розслідуванні йдеться, що факт наявності російського громадянства суддя приховав від конкурсної комісії, яка у 2017 році обрала його до реформованого Верховного суду. Згідно з Конституцією, набуття суддею громадянства іншої країни є підставою для припинення його повноважень.

26 вересня у Верховному Суді поінформували, що СБУ скасувала Львову доступ до державної таємниці.

3 жовтня у ВС оприлюднили інформацію, що СБУ за результатом перевірки з’ясувала: Львов у 2012 році отримав російський паспорт замість паспорта громадянина РФ, який втратив чинність у 1999 році.

Також зазначається, що Львов, за даними податкового реєстру Російської Федерації, отримав податковий номер 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна РФ стосовно квартири за адресою: 125565, Росія, Москва, вул. Ленінградське шосе, 88.

Сам Львов заперечував наявність у нього російського громадянства. Він також повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб вони перевірили викладену журналістами інформацію. Львов стверджував, що документи, які свідчать про отримання ним російського громадянства, сфальшовані.

Суддя також заявив, що пройшов поліграф. Він оприлюднив висновки та заявив, що непричетний до отримання російського громадянства та паспорта РФ.

5 жовтня 2022 року голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував очільника Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-