СБУ підтвердила наявність російського паспорта у судді Богдана Львова

СБУ підтвердила наявність російського паспорта у судді Богдана Львова

Укрінформ
Служба безпеки України під час перевірки з’ясувала, що голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов у 2012 році отримав російський паспорт замість документа, який втратив чинність у 1999 році.

Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду, передає Укрінформ.

“Сьогодні, 3 жовтня, Служба безпеки України поінформувала Верховний Суд, що за результатами перевірки встановлено, що Львов Богдан Юрійович (дата народження 28 вересня 1967 року, місце народження – місто Запоріжжя) отримав паспорт громадянина російської федерації № 4512799636 від 17.10.2012, який продовжено Львовому Б.Ю. замість паспорта громадянина російської федерації, який втратив чинність, № 4598589684 від 22.07.1999”, - йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, згідно з даними податкового реєстру російської федерації, Львов отримав податковий номер 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна рф, стосовно квартири за адресою: 125565, росія, москва, вул. Ленінградське шосе, 88.

“Вказане свідчить про наявність у судді Львова Б.Ю. громадянства російської федерації за даними наведених реєстрів рф”, - наголошують у ВС.

Зазначається, що у СБУ поінформували: перевірка зазначених даних триває, про її результати буде повідомлено додатково.

Як повідомлялося, у КГС 3 жовтня заплановані збори суддів, на яких розглянуть питання дострокового звільнення голови суду Богдана Львова.

30 вересня суддя КГС Іван Міщенко поінформував, що 30% суддів КГС зібрали підписи для проведення зборів стосовно висловлення недовіри Богдану Львову.

15 вересня журналісти «Схем» оприлюднили розслідування про те, що очільник Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдан Львов, який має доступ до державної таємниці, виявився громадянином російської федерації. Журналісти опублікували документи, відповідно яких Львов став громадянином рф ще у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя. Журналісти встановили, що в день подання заяви він перебував у москві. В обох випадках письмова заява оформлена від його імені.

У розслідуванні йдеться, що факт наявності російського громадянства суддя приховав від конкурсної комісії, яка у 2017 р. обрала його до реформованого Верховного Суду. Згідно з Конституцією, набуття суддею громадянства іншої країни є підставою для припинення його повноважень.

Читайте також: Суддя Львов досі працює - збори щодо його відставки не відбулися

26 вересня у Верховному Суді поінформували, що СБУ скасувала Львову доступ до державної таємниці.

Сам Львов заперечує наявність у нього російського громадянства. Він також повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб вони перевірили викладену журналістами інформацію. Львов стверджує, що документи, які свідчать про отримання ним російського громадянства, сфальшовані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-