ВАКС обмежив до липня строк ознайомлення у справі ексміністра інфраструктури

ВАКС обмежив до липня строк ознайомлення у справі ексміністра інфраструктури

Укрінформ
Вищий антикорупційний суд до 23 липня обмежив строк ознайомлення у справі колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського та його першого заступника.

Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє у Фейсбуці.

«25 березня 2024 року за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обмежив стороні захисту строк ознайомлення з матеріалами у справі стосовно колишнього міністра інфраструктури України та його колишнього першого заступника, які підозрюються у зловживанні владою та службовим становищем», - ідеться в повідомленні.

Також зазначається, що відповідно до ч. 10 ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України встановлено строк для ознайомлення до 23 липня 2024 року включно. Після спливу цього часу сторона кримінального провадження вважатиметься такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів.

У САП зауважили, що у 2015 році міністр спільно зі своїм першим заступником, який також був головою Тарифної ради Міністерства інфраструктури видав наказ, який дозволяв приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден в морському порту «Південний».

Цей наказ було видано попри те, що акваторія морського порту «Південний» є державною власністю та перебуває у користуванні «АМПУ» і право на збори належить виключно державному підприємству.

Читайте також: САП порушила справу за фактом оприлюднення інформації про майно родини керівника АМКУ

«Натомість відповідно до цього наказу державному підприємству призначалась усього частина коштів, інша частина стягувалась приватними компаніями. У результаті, ДП АМПУ було завдано понад 49,63 млн дол. США збитків, що підтверджено відповідними висновками експертиз», - долали в САП.

Дії експосадовців кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв Укрінформ, 8 серпня 2023 року САП завершила слідство у справі стосовно колишніх міністра інфраструктури та його першого заступника, підозрюваних у заподіянні державі збитків на понад 40 млн доларів. З того часу матеріали справи були відкриті для ознайомлення.

У 2015 році посаду міністра інфраструктури України обіймав Андрій Пивоварський, його першим заступником був Володимир Шульмейстер.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-