ДБР заявляє, що олігарх-втікач Жеваго готує проти детективів дискредитаційну кампанію

ДБР заявляє, що олігарх-втікач Жеваго готує проти детективів дискредитаційну кампанію

Укрінформ
У Державному бюро розслідувань заявляють, що продовжують розслідування щодо посадовців Полтавського гіричо-збагачульваного комбінату попри плани власника цього ГЗК Костянтина Жеваго з дискредитації ДБР.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

"Олігарх-втікач Костянтин Жеваго планує дискредитаційну кампанію проти Державного бюро розслідувань щодо начебто тиску на бізнес аби уникнути відповідальності за спроби довести до банкрутства ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", - ідеться в повідомленні.

Працівники ДБР продовжують розслідування стосовно посадовців ГЗК, який належить Жеваго. Як стало відомо, Жеваго збирається оплатити різним медіаресурсам та експертам масштабну кампанію з дискредитації дій бюро, заявили в бюро.

Читайте також: Третій топменеджер банку «Фінанси та Кредит» отримав підозру за розкрадання в інтересах Жеваго

У 2023 році ДБР повідомило про підозру сімом особам, серед яких є керівники та посадовці Полтавського ГЗК. Вони незаконно заволоділи майже 400 млн грн від видобутку і продажу корисних копалин державного значення.

У серпні 2023 року суд першої інстанції наклав арешт на майно комбінату, а саме - напіввагони та залізничну під’їзну колію.

У жовтні 2023 року суд апеляційної інстанції ухвалив нове рішення про арешт вищезазначеного майна із забороною користування вагонами та коліями.

У ДБР підкреслили, що жодних слідчих дій відносно вказаного видобувного підприємства, які б перешкоджали видобувати продукцію, не проводилось, арештоване майно в управління іншим особам не передавалось.

Читайте також: Суддя столичного суду «прикрила» оборудку Жеваго, провели обшук - ДБР

Вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі.

При цьому ексолігарх зі своїм оточенням, користуючись складною ситуацією в Україні та прикриваючись вільним трактуванням рішення Ради національної оборони і безпеки щодо економічної безпеки в державі, готує масштабну дискредитаційну компанію проти правоохоронної системи.

“Ексолігарх хоче дискредитувати слідство, аби зберегти особисті активи та не виконувати фінансові зобов’язання перед власними кредиторами. Свої дії Жеваго хоче прикрити заявами про нібито тиск на бізнес, хоча, за даними слідства, він сам особисто планував довести до банкрутства Полтавський ГЗК, чим міг не лише позбавити заробітку звичайних працівників підприємства, а й підірвати економічну безпеку держави”, - зазначили в бюро.

ДБР у межах іншого провадження перевіряє факти умисних дій службових осіб Полтавського ГЗК і безпосередньо Жеваго, спрямовані на доведення до банкрутства комбінату.

Розслідування здійснюється за статтею про доведення до банкрутства (ст. 219 Кримінального кодексу України).

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2023 року Служба безпеки України спільно з ДБР повідомили про підозру у привласнені майже 400 млн грн з бюджету керівництву Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який підконтрольний підсанкційному мільярдеру Жеваго.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-