Третій топменеджер банку «Фінанси та Кредит» отримав підозру за розкрадання в інтересах Жеваго

Третій топменеджер банку «Фінанси та Кредит» отримав підозру за розкрадання в інтересах Жеваго

Укрінформ
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру третьому колишньому заступнику голови правління АТ “Банк “Фінанси та Кредит”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

«Працівники ДБР повідомили про підозру вже третьому заступнику голови правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит», який розікрав мільярди в інтересах власника – ексолігарха Констянтина Жеваго. Топменеджер свого часу обіймав посаду заступника голови правління, а у 2015 став Головою правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит», - удеться у повідомленні.

Колишній власник установи ще у 2010 році створив злочинну організацію, через яку були вкрадені гроші банку, що підривало українську економіку. До виведення коштів та подальшої їх легалізації він залучив серед інших й щонайменше трьох заступників голови правління банку, ідеться в повідомленні.

Лише в одному епізоді діяльності учасників злочинної організації встановлені збитки у понад 560 млн грн.

Колишній власник достеменно знав, що до фінансових активів банку входять банківські депозити фізичних та юридичних осіб та кошти, отримані в межах рефінансування від Національного банку України, підкреслили в ДБР.

Читайте також: ДБР оголосило одному з керівників банку «Фінанси та Кредит» підозру в розкраданні понад ₴560 мільйонів

Ексвласник банку через підставних осіб отримав контроль над приватним товариством, яке штучно отримувало кредитні кошти від банку. Рішення приймались кредитним комітетом установи, до якого входили залучені ексолігархом голова та члени правління банку, у тому числі заступники голови правління.

Після перерахування на комерційну структуру гроші перенаправлялись у підконтрольні олігарху компанії-нерезиденти для подальшої легалізації.

Колишньому заступнику голови правління банку повідомили про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна в особливо великих розмірах у складі злочинної організації).

Він затриманий, вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомляв Укрінформ, акціонером банку "Фінанси та Кредит" є колишній народний депутат Костянтин Жеваго. Працівники ДБР у взаємодії з Офісом генерального прокурора продовжують роботу щодо повернення в Україну коштів банку, а також екстрадиції причетних до їх крадіжки.

У листопаді та грудні 2023 року ДБР повідомило про підозру двом колишнім топпосадовцям банку, які у складі злочинної організації розікрали понад пів мільярда гривень.

Їм повідомили про підозру за вищезгаданими статтями та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням суми застави в розмірі 450 млн грн та 467 млн грн відповідно. Станом на теперішній час застава не внесена.

Колишній власник установи Жеваго ще у 2010 році створив злочинну організацію, через яку були вкрадені гроші банку, підриваючи українську економіку. До виведення коштів та подальшої їх легалізації він залучив низку юридичних та фізичних осіб, а також заступників голови правління банку, які до того ж були членами кредитного комітету банку.

За даними слідства, ексвласник банку через підставних осіб отримав контроль над приватним товариством, яке штучно отримувало кредитні кошти від банку. Рішення приймались кредитним комітетом банку, до якого входили залучені ексолігархом учасники злочинної організації, у тому числі топуправлінці банку.

Після перерахування на комерційну структуру гроші перенаправлялись у підконтрольні олігарху компанії-нерезиденти для подальшої легалізації.

У межах розслідування кримінального провадження ексолігарху раніше повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Накладений арешт на його майно, а також майно пов’язаних з ним юридичних осіб.

Зокрема заарештовані акції його підприємств на сотні мільйонів гривень та корпоративні права товариств, 26 об’єкти нерухомості.

Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн грн, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

27 грудня 2022 року за запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці затримали Жеваго на елітному курорті Куршевель (Франція).

ДБР продовжує роботу над екстрадицією Жеваго.

Фото: ДБР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-