«Невидані дипломи» українських студентів показують в Університеті Страсбурга

«Невидані дипломи» українських студентів показують в Університеті Страсбурга

Фото
Укрінформ
Проєкт "Невидані дипломи" (Unissued Diplomas) українських студентів, які вони ніколи не зможуть отримати, бо загинули або ж були скалічені росіянами, тепер можна побачити в одній зі столиць Євросоюзу - Страсбурзі.

У місцевому університеті цю всесвітню ініціативу українських студентів підхопила молодь з України, яка там навчається, передає кореспондент Укрінформу.

«У Страсбурзі десятки тисяч іноземних студентів, які мають абсолютно інше життя – без тривог і проблем. Ми хочемо, щоб вони побачили обличчя своїх однолітків, які вже ніколи не зможуть довчитись через війну. Хочемо донести до них, чого нашій країні коштує ця війна. Це персональні історії, емоційні, через які можна продовжувати привертати увагу молоді до війни», - розповідає волонтерка Олександра Тарасенко.

"Невидані дипломи" українських студентів показують в Університеті Страсбурга

Вона каже, що знала кількох загиблих дівчат та хлопців особисто, тому прагне надалі поширювати історії цих людей, аби про них пам’ятали.

«Ми могли би бути одногрупниками і навчатись разом, планувати майбутнє. Але їх життя вже не повернути, і це лише мала частина молоді, яка гине щодня в Україні. Тому мені здалось важливим показати цей проєкт тут, і донести тутешнім студентам наші емоції», - зауважив Олександр Поліщук, також студент та організатор виставки у Страсбурзі. За його словами, варто нагадувати французам, що війна не закінчилась, і ми продовжуємо боротися за нашу свободу.

Перевага виставки у тому, що її можна інсталювати в будь-якому куточку світу, необхідно лише роздрукувати всі необхідні матеріали про її героїв. Це фотографії 40 студентів України, які за період 2022 -2023 років були вбиті Росією безпосередньо на фронті, або під час свого студентського цивільного життя. Це 40 історій, і до кожної додається невиданий диплом, де замість печатки стоїть підпис «Сміливість».

Читайте також: У Запоріжжі відкрили виставку «Незламні люди війни»

Як повідомляв Укрінформ, проєкт «Невидані дипломи» був започаткований у січні 2023 року студентами НаУКМА, які перебували на навчанні в Університеті Торонто.

За минулий рік відбулося 110 виставок у 24 країнах. Історії українських студентів були відтворені сімома мовами на чотирьох континентах, зокрема, в провідних університетах Австралії, США, Канади, Великої Британії, Данії, Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Індії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-