В Україні менше 10% укриттів є інклюзивними

В Україні менше 10% укриттів є інклюзивними

Укрінформ
В Україні менше 10% укриттів доступні для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Про це повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко під час презентації інклюзивного укриття у Солом'янському районі Києва, передає Укрінформ.

“Ситуація з укриттями в Україні не дуже втішна. Ми маємо менше 10% об'єктів, які є інклюзивними. Загальний фонд укриттів близько 60 тисяч об'єктів, з них лише 5 тисяч об'єктів є інклюзивними”, – сказав Ткаченко.

Він підкреслив, що Україна має нарощувати темпи щодо нових будівництв та робити ремонти в старих об'єктах для того, щоб збільшувати відсоток доступних для всіх укриттів.

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості наголосив, що місцеві органи влади, власники захисних споруд цивільного захисту мають планувати свої бюджети таким чином, щоб не тільки робити ремонт в укриттях, а й враховувати у нього інклюзивні елементи.

Ткаченко підкреслив, що безбар'єрність – один з пріоритетних напрямків України.

Читайте також: У Солом'янському районі столиці облаштували інклюзивне укриття

“У нас створена Рада безбар'єрності. Цим питанням займається перша леді Олена Зеленська, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Є навіть радниця-уповноважена Президента України з питань безбарєрності Тетяна Ломакіна”, – зауважив він.

Посадовець нагадав, що в Україні затвердили нові норми будівництва укриттів.

“Сьогодні всі укриття, які будуються та реконструюються, обов'язково мають бути інклюзивними. Це дуже важливо, оскільки людей з інвалідністю багато і їх буде більше, бо у нас триває повномасштабна війна”, – сказав Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, у Солом'янському районі Києва ГО “Fight For Right” облаштувала укриття для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-