Суспільство очікує від ВР більшої рішучості щодо проросійських релігійних структур - директор заповідника Лаври

Суспільство очікує від ВР більшої рішучості щодо проросійських релігійних структур - директор заповідника Лаври

Укрінформ
Генеральний директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко вважає, що українське суспільство очікує рішучіших дій Верховної Ради щодо релігійних та інших структур, які мають зв'язок з країною-агресором.

Про це він сказав в інтерв'ю Українському радіо, передає Укрінформ.

«Я думаю, що все українське суспільство давно очікує більш рішучих законодавчих дій нашого парламенту відносно релігійних та інших структур, які мають зв'язок з країною-агресором. Це треба вирішити один раз політично, жорстко, і показати, хто має право виховувати людей, а хто має відсиджувати тюремні терміни за зраду своєї держави», - зазначив Остапенко.

За його словами, дуже важливі зміни у свідомості людей щодо тих, хто є прямими колаборантами з Росією.

«І тут мені здається, що УПЦ МП як була екзархатом РПЦ в Україні - так в прямому підпорядкуванні і залишається. Вони навіть не намагаються шукати діалогу з тим суспільством, яке волає про те, яка несправедливість була вчинена Росією, і наскільки зараз суспільство потребує духовних орієнтирів. Ці люди продовжують, як зомбі, повторювати російські наративи. Тому тут і громадянська позиція, і законодавча позиція має бути більш жорсткою», - підкреслив він.

На думку Остапенка, нинішні події у Києво-Печерській лаврі – це повернення саме української святині українському народу.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі три об'єкти досі забарикадовані невідомими - МКІП

«Коли я почав вивчати Лавру, її пам'ятки, я почав розуміти, що Києво-Печерська лавра – це найдавніша, найбільша українська святиня, яка була фактично захоплена після Мазепи. І в цій глибоко українській святині, по суті, знищувалися дуже тривалий час усі прояви українського православ'я, українського християнства, яке теж значною мірою пов'язане з Лаврою. Знищувалися всі ознаки належності цієї святині до України. І ми зараз із колективом передусім намагаємося повернути український наратив, справжню українську історію в Лавру», - сказав він.

Зокрема, розповів Остапенко, імена і портрети козацьких титарів, які розбудовували і відновлювали Лавру, були раніше взагалі зішкрябані зі стін Успенського собору. «І так на кожному кроці ми бачимо, як Росія намагалася захопити цю національну святиню», – зауважив він. Генеральний директор додав, що «зараз відбувається «контрнаступ» у Києво-Печерській лаврі, тому що, крім російського імперського наративу, там був ще радянсько-КДБіський наратив, який, на жаль, втілювала частина УПЦ МП».

Як повідомлялося, 15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській лаврі.

Президент Володимир Зеленський 2 грудня 2022 року ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі відбулася перша церемонія «Дзвін пам'яті та надії»

31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП). У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду.

29 березня 2023 року з УПЦ (МП) розірвали договір про оренду Нижньої Лаври.

Господарський суд Києва 10 серпня 2023 року зобов'язав УПЦ МП повернути національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» 79 об'єктів із Нижньої лаври. А 9 серпня цей же суд в іншій справі визнав законним розірвання договору безоплатного користування майном Лаври. Підставою для розірвання стала низка порушень, установлених під час перевірки комісією МКІП і заповідником.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-