Київська Лавра

31 березня 2023


До церкви у Києво-Печерській лаврі комісію МКІП не пускали невідомі в чернечих рясах

Комісію з приймання-передачі держмайна Києво-Печерської лаври не допустили до огляду будівлі лікарні з церквою Святого Агапіта. Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.


Ткаченко сподівається, що представники УПЦ МП «прийдуть до тями»

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сподівається, що представники Української православної церкви (московського патріархату) "прийдуть до тями" та пустять комісію, яка мала проводити інвентаризацію майна Києво-Печерської лаври.

30 березня 2023


Рішення про передачу у користування УПЦ МП будівель Лаври втратило чинність - Кабмін

Уряд визнав нечинним розпорядження про передачу у безоплатне користування УПЦ (МП) будівель Києво-Печерської лаври (доповнено, уточнено) Кабінет Міністрів визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду від 11 липня 2013 р. щодо предачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд.


Суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника «Києво-Печерська лавра»

Суд відмовив у забезпеченні позову Української православної церкви (московського патріархату) до заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсним правочину щодо відмови у продовженні безоплатного користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.


Прибічники УПЦ МП не пустили комісію МКІП, вона почне роботу в Лаврі завтра — Ткаченко

До поліції подано заяву щодо перешкоджання з боку представників УПЦ (МП) процесу передачі майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", комісія з приймання-передачі державного майна продовжить роботу завтра.


Прибічники УПЦ МП перешкоджають комісії МКІП з передання майна Лаври

Прибічники Української православної церкви (московського патріархату) перешкоджають діяльності комісії Міністерства культури та інформаційної політики, яка мала проводити інвентаризацію майна Києво-Печерської лаври.

29 березня 2023


Позов УПЦ МП до суду не звільняє її представників від обов’язку залишити Лавру – МКІП

Допоки Господарський суд не ухвалить рішення про забезпечення клопотання Української православної церкви (московського патріархату), її представники не мають правових підстав перебувати на території Лаври.

27 березня 2023

23 березня 2023


Намісник Києво-Печерської лаври від УПЦ МП заявив: ченці не виселяться до 29 березня

Намісник Києво-Печерської лаври від Української православної церкви (так званого МП або РПЦвУ) митрополит Павло (Лебідь) знову заявив про неможливість покинути територію лаври до 29 березня.

22 березня 2023

21 березня 2023


МКІП виявило порушення в користуванні майном Лаври з боку УПЦ (МП)

Міністерство культури та інформаційної політики виявило під час перевірки низку порушень договору оренди, укладеного між УПЦ (МП) та заповідником "Києво-Печерська лавра", які є підставами до його розірвання.

20 березня 2023


МКІП готує відповіді на запити УПЦ (МП)

Міністерство культури та інформаційної політики планує цього тижня віддати відповідь на запит представників УПЦ МП про результати роботи Міжвідомчої робочої групи.

18 березня 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-