Київська Лавра

16 вересня 2023


Об’єкти ЮНЕСКО у Києві та Львові внесли до списку Всесвітньої спадщини під загрозою

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у п’ятницю вніс Собор Святої Софії із прилеглими спорудами і Києво-Печерську Лавру, а також ансамбль історичного центру Львова до списку об’єктів, що перебувають під загрозою знищення через обстріли Росії.

12 вересня 2023


У Нижній лаврі під контроль заповідника повернули вже 13 об'єктів

Комісія Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" повернула у державне користування 63-й та 64-й корпуси на території Нижньої лаври, де розташовувалася Київська духовна академія та семінарія УПЦ (МП).

08 вересня 2023


У Лубінця попередньо не зафіксували порушень прав вірян на території Лаври

Працівники Офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, за попередніми даними, не зафіксували на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” порушень прав віруючих, наприклад, свободи пересування.


У Києво-Печерській лаврі відкрили пам’ятну дошку на честь князя Костянтина Острозького

До 509-ої річниці битви під Оршею в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького, який очолив українсько-литовсько-польсько-білоруське військо у битві проти московської армії у 1514 році.

07 вересня 2023


Лавра і могила Шевченка: ЮНЕСКО внесло 20 локацій в Україні до списку об'єктів під посиленим захистом

Комітет ЮНЕСКО підтримав ініціативу українських відомств щодо внесення 20 об'єктів на території України в Міжнародний список культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

06 вересня 2023

05 вересня 2023

02 вересня 2023


У Лубінця відкрили провадження щодо обмеження пересування і катування людей голодом у Лаврі

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкрив провадження за фактом заяви про обмеження права на свободу пересування, права на життя, а також катування людей голодом на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

28 серпня 2023

15 серпня 2023

14 серпня 2023

12 серпня 2023

11 серпня 2023


УПЦ МП програла два суди заповіднику «Києво-Печерська лавра» і подаватиме апеляції - МКІП

Представники Української православної церкви, підконтрольної Російській православній церкві, оскаржуватимуть в апеляційних інстанціях рішення Господарського суду Києва щодо законності розірвання договору на користування майном Києво-печерської лаври та щодо повернення майна.


У столичній поліції пояснили, чому перекрили входи до Нижньої лаври

Перекриття поліцією Києва входів до Нижньої лаври пов’язано із розпорядженням, яке було видано керівництвом заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо припинення доступу на його територію всім особам, окрім ченців.

10 серпня 2023


Суд зобов'язав монастир УПЦ МП повернути заповіднику майно Нижньої лаври

Господарський суд міста Києва зобов'язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ (МП) усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» шляхом його повернення.


МКІП та заповідник «Києво-Печерська лавра» проти УПЦ: Карандєєв прокоментував суд

Господарський суд Києва розглядає позов від МКІП та заповідника "Києво-Печерська лавра" про усунення перешкод з боку УПЦ (МП) у діяльності комісії з приймання-передачі майна Нижньої Лаври.

09 серпня 2023


Суд визнав законним розірвання договору між монастирем УПЦ МП та Києво-Печерською Лаврою

Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої Лаври, що уклали монастир УПЦ (МП) та заповідник "Києво-Печерська Лавра".

21 липня 2023

18 липня 2023


Керівник заповідника Лаври очікує на передачу споруд державі до кінця року

Передача об’єктів культурної спадщини і мощів святих від монастиря, який підпорядковується Українській православній церкві, що є структурним підрозділом Російської православної церкви, до державного заповідника "Києво-Печерська Лавра" має бути завершена до кінця року.

11 липня 2023

10 липня 2023

07 липня 2023

06 липня 2023

05 липня 2023


Північний апеляційний господарський суд Києва відхилив апеляційну скаргу УПЦ МП

Північний апеляційний господарський суд міста Києва залишив без змін вирок столичного Господарського суду, який заборонив УПЦ МП перешкоджати роботі комісії Мінкульту на території Києво-Печерської лаври.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-