Директором «Агенції оборонних закупівель» призначили Марину Безрукову

Директором «Агенції оборонних закупівель» призначили Марину Безрукову

Укрінформ
Міністерство оборони України видало наказ про призначення Марини Безрукової директором державного підприємства «Агенція оборонних закупівель».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони у Фейсбуці.

«Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту – це перший крок до кардинального перезавантаження «Агенції оборонних закупівель. Наш пріоритет – це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним. Без простору для корупції», – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

У міністерстві зауважили, що Безрукова має понад 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями (США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка). У 2017-2024 роках працювала в Національній енергетичній компанії «Укренерго», де розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень.

Так, «Укренерго» однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу.

Читайте також: Оборонні закупівлі, ситуація на фронті та допомога: Умєров поговорив з міністром оборони Естонії

Результатом цього стало зниження цін у закупівлях в середньому на 14%; зменшення середнього часу проведення закупівель на 20%; підвищення кваліфікації закупівельної команди. За останні п’ять років «Укренерго» заощадила на закупівлях понад 1,2 мільярда гривень.

«Ефективні та прозорі закупівлі зброї – запорука національної безпеки, а транспарентність, цифровізація та нульова толерантність до корупції – основні принципи нашої роботи. Ми маємо робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ. Віддаючи перевагу передовим технологіям та постійно вдосконалюючи власний арсенал, ми суттєво покращимо оснащення наших військ», – підкреслила Безрукова.

Як зазначили в Міноборони, зміна очільника є першим кроком до трансформації «Агенції оборонних закупівель». Наступний етап – створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня.

Читайте також: Кабмін змінив порядок оборонних закупівель під час дії воєнного стану

Як повідомлялося, Марина Безрукова – магістр з фінансів (КНУ ім. Тараса Шевченка (2001), спеціаліст з правознавства (КНУ ім. Тараса Шевченка (2007), магістр управління бізнесом – MBA (Київська школа економіки (2020). Із січня 2017 року працювала в НЕК «Укренерго» на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами постачань тощо. Раніше вона працювала в корпоративному секторі в компаніях різних сегментів економіки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-