Польща поки не продовжила тимчасовий захист для українців - роз’яснення посольства

Польща поки не продовжила тимчасовий захист для українців - роз’яснення посольства

Укрінформ
Польща поки не продовжувала тимчасовий захист українців, які прибули після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомило посольство України в РП.

“Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Польщі на основі Спеціального закону від 12 березня 2022 року, тобто отримали номер PESEL зі статусом UKR, станом на 18 січня 2024 року можуть перебувати у Польщі на підставі цього статусу до 4 березня 2024 року”, - повідомила українська дипломатична установа.

У посольстві зауважили, що відповідно до інформації, розміщеної в четвер на офіційній сторінці Управління до справ іноземців Польщі “продовження терміну дії довідок про користування тимчасовим захистом (увага - не PESEL UKR) не означає продовження терміну дії тимчасового захисту громадян України (PESEL зі статусом UKR)”. Це стосується тимчасового захисту громадян третіх країн, котрі на момент початку повномасштабного вторгнення легально проживали на території України і прибули до Польщі, втікаючи від воєнних дій.

Читайте також: Болгарія продовжила до травня програму розміщення українських біженців

В Управлінні до справ іноземців Польщі напередодні повідомили, що механізм тимчасового захисту для таких осіб, запроваджений рішенням Ради ЄС у березні 2022 року спочатку на один рік, був знову продовжений ще на один рік – до 4 березня 2025 року. Відтак, термін дії сертифікатів тимчасового захисту, виданих до цього часу, відповідно, подовжено на цей же період.

За попередніми даними, у Польщі проживає 3-3,5 млн громадян України, з яких близько мільйона приїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-