Україна загалом повернула вже 522 депортованих дітей - Лубінець

Україна загалом повернула вже 522 депортованих дітей - Лубінець

Укрінформ
Українській державі вже вдалося повернути 522 дитини, 387 з яких було депортовано до РФ.

Про це під час брифінгу в рамках міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх" заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає кореспондент Укрінформу.

"Із урахуванням останнього повернення дітей, яке відбулося вчора, нам вдалося повернути 522 українські дитини, з яких 387 були незаконно депортовані на територію РФ", - поінформував Лубінець.

За його словами, до Офісу омбудсмена надходять відомості, що фактично щодня росіяни складають нові списки дітей, яких їм треба вивезти на територію РФ.

"І ми побачили нову тенденцію, зокрема, це Донецька і Луганська область, що вони дітей не намагаються зразу везти на територію РФ. Вони намагаються їх із Донецької і Луганської областей вивезти на територію Білорусі, а потім - на територію РФ", - розповів омбудсмен.

Читайте також: Офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей - Лубінець

На його думку, це, можливо, є новою тактикою РФ щодо включення Білорусі і самопроголошеного президента Олександра Лукашенка у список відповідальних за депортацію дітей.

"Або це, можливо, максимально новий інструментарій того, як нам не дозволити довести, що саме РФ депортує українських дітей, бо якось там через територію Білорусі (їх переміщувати - ред.) максимально ускладнює нам задачу офіційного підтвердження цих фактів", - зазначив уповноважений ВР.

Відповідаючи на питання щодо кейсу із "удочерінням" у РФ української дівчинки Маргарити Прокопенко, він заявив, що це перший саме офіційно зафіксований факт щодо зміни росіянами прізвища українській дитині.

"Неофіційно - у нас є дуже багато інформації про те, що РФ достатньо часто змінює ім'я, прізвища і дати народження (українським дітям - ред.)", - розповів Лубінець.

Як повідомляв Укрінформ, голова партії «Справедлива Росія – За правду» Сергій Миронов таємно удочерив викрадену під час окупації Херсонської області російськими військами 10-місячну дівчинку та змінив їй ім'я і громадянство.

За даними ЗМІ, із Маргарити Прокопенко ця дівчинка після зміни імені і громадянства стала росіянкою Мариною Мироновою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-