В Україні запускають проєкт, що полегшить голосування для людей з інвалідністю

В Україні запускають проєкт, що полегшить голосування для людей з інвалідністю

Укрінформ
ЦВК у межах Нацстратегії зі створення безбар'єрного простору реалізує проєкт із покращення доступності волевиявлення для людей з інвалідністю.

Про це йшлося на засіданні Ради безбар'єрності, яка відбулася 26 липня під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської, передає Укрінформ.

«Під час війни вибори та референдуми не проводяться. Проте зараз наші військові роблять все для того, щоб в Україні знову проводилися вибори. Ми ж маємо зробити все, щоб усі наші виборці, в тому числі люди з інвалідністю, серед яких, на жаль, буде чимало військових, могли вільно та безбар’єрно обирати. Більше того, реалізувавши цей проєкт щодо безбар’єрного голосування, Україна стане першою країною з системним рішенням на рівні держави у забезпеченні безбар’єрної демократії», - зазначив член ЦВК Сергій Постівий.

Так, Центральна виборча комісія в межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору планує реалізацію проєкту "Покращення доступності волевиявлення для людей з інвалідністю".

Читайте також: В Україні стартував проєкт «Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю»

Його мета — створити такі умови повоєнного відновлення, за яких виборці з певними порушеннями здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) могли б провести волевиявлення та заповнити виборчий бюлетень без допомоги третіх осіб та не стикалися з іншими перешкодами під час волевиявлення.

Проєкт триватиме кілька років і розпочнеться з дослідження найкращого європейського досвіду забезпечення безбар’єрності голосувань.

Читайте також: Нацрада й омбудсман подбають про доступність медіасервісів для людей з інвалідністю

У майбутньому планується розвивати доступність виборчих дільниць, проводити додаткове навчання фахівців на дільницях, а також забезпечити їх допоміжними засобами для проведення процедури волевиявлення: наприклад, приладами для читання друкованих текстів, аудіогідами, накладками на бюлетень з шрифтом Брайля, аудіотактильними приладами тощо.

Як повідомляв Укрінформ, 26 липня у Вінниці відбулося виїзне засідання Ради безбар'єрності під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської, на якій представники міністерств, державних органів влади та обласних державних (військових) адміністрацій презентували свої флагманські проєкти щодо створення безбар'єрності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-