Будували так, щоб витримала ядерний удар: фахівець виключає саморуйнацію Каховської ГЕС

Будували так, щоб витримала ядерний удар: фахівець виключає саморуйнацію Каховської ГЕС

Укрінформ
Каховська гідроелектростанція була побудована так, щоб витримати ядерний удар ззовні, тому ні про яку її саморуйнацію не може бути й мови.

Як передає Укрінформ, про це виданню “Тексти”заявив головний інженер проєкту Інституту “Укргідропроєкт” Микола Калінін, який є одним з найбільш обізнаних у галузі будівництва і експлуатації дамб фахівців.

За словами Калініна, “Каховська ГЕС була спроєктована і побудована так, щоб витримати ядерний удар ззовні. Тому будь-які розмови, що вона могла якось сама зруйнуватися, не мають під собою жодних підстав. Це виключено”.

“На Каховській греблі були зруйновані затвори на кількох прольотах, і вони пропускали воду. Близько п’яти затворів були відкриті, і через них постійно спускалася вода", - зазначив головний інженер.

Він пояснив, яким чином станцію могли зруйнувати: “Мало бути кілька вибухів, які були проведені одночасно. Скоріш за все була замінована сама гребля, якраз у тих прольотах, які були відкриті, і, можливо, трохи далі. Плюс була замінована сама будівля ГЕС, де встановлені гідроагрегати для генерування електроенергії".

Читайте також: Гуменюк: Підрив Каховської ГЕС змінив ландшафт майбутнього бою, але не плани Сил оборони

Калінін звернув увагу, що станція була замінована зсередини. "Бо, як я казав вже вище, гребля була спроєктована і побудована так, щоб витримувати надпотужний удар ззовні. Але не підриви зсередини”, - підкреслив він.

На думку інженера, якщо грамотно закласти вибухівку, якщо хтось підказав, а ми знаємо, що там працювали робітники російської енергетичної структури, то можна, зрештою, отримати те, що ми й отримали.

“Те, що була підірвана саме будівля ГЕС, може свідчити й про те, що росіяни хотіли зруйнувати не лише греблю, а й всю ГЕС як енергооб’єкт загалом”, - зазначив Калінін.

Він також пояснив, чому не було чути якогось надпотужного вибуху: “Його не могли почути, оскільки все це було закладено в глибині будівлі ГЕС – у внутрішніх приміщеннях, нижче рівня води”.

Читайте також: «Підрив ГЕС – воєнний злочин»: у Києві на акції протесту вимагали вигнати Росію з ООН

Як підкреслив фахівець, гребля, де, імовірно, була закладена вибухівка, була під контролем росіян, і вони все там контролювали.

Нагадаємо, російські війська підірвали Каховську ГЕС у ніч проти 6 червня. На Херсонщині триває евакуація населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-