Росія відкидає спроби інших країн стати посередником щодо повернення дітей — Микола Кулеба

Росія відкидає спроби інших країн стати посередником щодо повернення дітей — Микола Кулеба

Укрінформ
Відповідно до міжнародних норм, країна-агресор мала би передати інформацію щодо незаконно переміщених дітей третій стороні. Швейцарія могла би бути посередником, але РФ відкидає будь-які спроби інших країн постати у цій ролі.

Про це заявив засновник мережі порятунку «Save Ukraine», колишній Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, інформує Українське радіо, передає Укрінформ.

За його словами, Офіс Уповноваженого з прав людини намагається знаходити будь-якої можливості, щоб комунікувати з офісом уповноваженого з прав людини РФ, щоб повернути українських дітей. Кулеба уточнив, що це те, що йому відомо, але він вважає, що цих спроб недостатньо.

«Тому я розумію, наскільки важко сьогодні офіційній українській стороні, державним органам намагатися якось комунікувати, тому що вони комунікують з ворогом, який вдерся, вбиває дітей, викладає їх, депортує. Як можна взагалі з ними домовлятися? Але відповідно до міжнародних норм, якраз у таких ситуаціях сторона агресора мала б передати інформацію щодо дітей третій стороні. Наскільки мені відомо, Швейцарія мала бути посередником, але Росія відкидає будь-які спроби інших країн стати посередником», - заявив він.

Колишній дитячий омбудсман поінформував, що наразі ФСБ протидіє фонду «Save Ukraine» і поверненню українських дітей.

«І ми бачимо, що Росія продовжує чинити геноцид, воєнні злочини. За це всі, хто це робить, – Путін, Бєлова та всі інші, хто ухвалює рішення, і ті, хто їх виконує – відповідатимуть перед Міжнародним трибуналом і будуть засуджені», - переконаний Кулеба.

За його словами, фонд Save Ukraine повернув близько 120 дітей. Але він вважає, що у порівнянні з тим, скільки дітей було викрадено росіянами, це практично нічого.

«Тому, звісно, міжнародні організації працюють для того, щоб сьогодні звинуватити Росію в геноциді... Ці докази, кейси (масової депортації дітей з України до Росії — ред.) мають бути представлені в трибуналі і далі має бути ухвалене рішення. Так, як було рішення про арешт Бєлової і Путіна. Але це стосовно арешту. Тобто, це рішення не було ще винесене про геноцид, тому що спершу мають з’явитися Путін та Бєлова у суді», - зазначив колишній дитячий омбудсман.

Читайте також: В Україні розслідують понад 2,9 тисячі воєнних злочинів РФ проти дітей

Як повідомлялося, 31 травня Лубінець заявив, що РФ, вбиваючи українських дітей, намагається вбити майбутнє України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-