Зеленський ввів у дію санкції проти Новинського, митрополита Павла та низки представників рпц

Зеленський ввів у дію санкції проти Новинського, митрополита Павла та низки представників рпц

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський ввів у дію санкції проти Вадима Новинського, митрополита Павла та низки представників рпц.

Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави, передає Укрінформ.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 24 січня 2023 року «Про внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», — йдеться у документі.

Згідно з рішенням РНБО, вносяться зміни до санкцій, застосованих відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони від 1 грудня 2022 року "Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеного в дію Указом Президента України від 1 грудня 2022 року № 820/2022.

В оприлюдненому додатку вказано, що санкції застосовуються до 10 осіб: Вадима Новінського, Петра Лебедя, Ростислава Швеця, Костянтина Чернишова, Олександра Овсяннікова, Олександра Таранова, Олега Іванова, Олексія Маслєннікова, В’ячеслава Опанасенка та Володимира Удовенка.

Читайте також: Епіфаній: Після перемоги України росія розпадеться на частини, а разом з нею - і рпц

Так, окрім вже раніше застосованих обмежень вказаним особам забороняється вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом, також припиняються культурні обміни, наукове співробітництво, освітні та спортивні контакти, розважальні програми з іноземними державами та іноземними юридичними особами.

Контроль за виконанням рішення покладено на секретаря РНБО.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні РНБО застосувала персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до депутата Верховної Ради кількох скликань від політичної партії "Опозиційний блок", бізнесмена та проросійського політика Вадима Новинського; намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ московського патріархату Петра Лебедя та деяких священників Української православної церкви (МП). Санкції та обмежувальні заходи застосовуються на п'ять років.

Читайте також: Ткаченко про санкції щодо 22 російських церковників: РНБО врахувала пропозиції МКІП

23 січня Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій проти 22 російських духовних осіб, зокрема проти 21 представника рпц, а також голови Духовної ради російського Об’єднаного союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-